Jak Kindle Scribe po cichu stał się moim ulubionym gadżetem 2022 roku


0
Categories : Gadżety

Przestrzeń technologii mobilnych jest w większości bardzo przewidywalną bestią. Możesz to prawie zagwarantować Samsung wprowadza na rynek nowy smartfon Galaxy S na początku rokuGoogle organizuje konferencję I/O w maju, Apple ogłasza najnowszą wersję iOS w czerwcu, nowy Z Fold może pojawić się w sierpniu lub wrześniu, nowe iPhone’y zostaną wydane jesienią i tak dalej.

Ale bez względu na to, jak przewidywalny jest rynek, nie oznacza to, że po drodze nie będzie niespodzianek. Nic Telefon 1 różni się od wszystkich innych smartfonów dostępnych obecnie na rynku, Apple Watch Ultra stworzył zupełnie nowy segment Apple Watch i Tecno Phantom X2 Pro był w fotoszok roku. Ale to nie są gadżety, o których myślałem najwięcej w 2022 roku. Zamiast tego ten zaszczyt trafia do Amazon Kindle Scribe.

Żadnych zakłóceń – nie

Amazon Kindle Scribe jest na stole.
Joe Marinen/Trendy cyfrowe

Od kilku lat pracuję zdalnie z domu iw tym czasie zmieniłem swoje podejście do aplikacji do robienia notatek i list rzeczy do zrobienia. wiele. Todoist, TickTick, Zadania Google i Przypomnienia Apple — wypróbowałem je wszystkie.

Ale bez względu na to, na jaką nową aplikację się przełączę, bez względu na to, jak bardzo jest zalecana, nigdy nie mogę się zmusić, by się jej trzymać. Czemu? Lista rzeczy do zrobienia to kolejna aplikacja na moim telefonie lub komputerze. Łatwo jest zmusić się do używania go, gdy jest świeży i ekscytujący, ale po mniej więcej miesiącu równie łatwo jest o nim zapomnieć i nawet o tym nie myśleć.

Lista rzeczy do zrobienia to kolejna aplikacja na moim telefonie lub komputerze.

Robiłem też notatki i zadania w aplikacji Notatki na moim komputerze. iPada Pro Z ołówek jabłkowy, ale skończyło się na padnięciu ofiarą tego samego problemu. Bardziej sensowne było posiadanie oddzielnego urządzenia do robienia notatek lub zapisywania pozycji na liście rzeczy do zrobienia. W końcu jednak nadal był to iPad — iPad po prostu błagał o zamknięcie aplikacji Notatki i zamiast tego otwarcie Twittera lub YouTube. Próbowałem i próbowałem trzymać się tego, ale po prostu nie mogłem tego zmusić do pracy.

I to jest przewaga Kindle Scribe.

Lista rzeczy do zrobienia napisana na Amazon Kindle Scribe.
Joe Marinen/Trendy cyfrowe

Odkąd mam Kindle Scribe, używam go wyłącznie do robienia list rzeczy do zrobienia w ciągu dnia pracy i robienia notatek podczas spotkań. Zaczynam dzień od stworzenia listy rzeczy do zrobienia i trzymam ją otwartą obok siebie przez cały dzień. Mogę spojrzeć na ekran, kiedy tylko chcę zobaczyć, jak sobie radzę, odhaczać elementy w miarę ich uzupełniania i szybko otwierać nowy dokument, aby robić notatki na spotkanie przygotowawcze CES. Żadnej aplikacji na Twitterze, która by mnie rozpraszała, żadnej aplikacji TikTok do oglądania „tylko kilku” filmów i nie ma możliwości, żebym przemycił kilka rund. Call of Duty: Mobile. Mam listę rzeczy do zrobienia, inne notatki z pracy i to to.

Choć może to zabrzmieć niepraktycznie, jest coś wyjątkowego w tym urządzeniu Nie mogę robić tak wiele rzeczy. Nie mogę używać Kindle Scribe do łatwego surfowania po Internecie, korzystania z moich ulubionych aplikacji, oglądania filmów na YouTube, słuchania muzyki lub grania w gry. W ciągu dnia to mój gadżet do robienia list rzeczy do zrobienia i robienia notatek – nic więcej.

Realistyczny tekst, który jest tak dobry

Ktoś pisze na Amazon Kindle Scribe.
Joe Marinen/Trendy cyfrowe

Nic z tego nie miałoby znaczenia, gdyby pisanie na Kindle Scribe było okropne. Na szczęście jest dokładnie odwrotnie. W rzeczywistości jest prawie identyczny z pisaniem na kartce papieru prawdziwym ołówkiem – tak jest dobrze.

Kindle Scribe jest prawie identyczny z pisaniem na kartce papieru prawdziwym ołówkiem.

Powodów jest kilka, a wszystko zaczyna się od ekranu e-ink. Kiedy piszesz na Kindle Scribe, tak naprawdę piszesz tym atramentem. Dokładniej, to, co widzisz, to miliony czarno-białych mikrokapsułek pod wyświetlaczem Scribe. wiele bardziej reprezentatywny dla prawdziwego papieru niż jakikolwiek ekran LCD lub AMOLED może zbliżyć się do grania.

Uwaga na temat Amazon Kindle Scribe.
Joe Marinen/Trendy cyfrowe

Ale to nie tylko e-ink sprawia, że ​​ekran Kindle Scribe jest tak dobry. Całość ma bardzo subtelną matową teksturę i sprawia, że ​​czujesz lekki opór podczas pisania na Scribe dołączonym pisakiem – tak jak na zwykłym papierze i ołówku. To drobiazg, ale w porównaniu z ultra-płynnym dotykiem Apple Pencil na iPadzie Pro, Kindle Scribe jest nieskończenie lepszy.

No i oczywiście sam długopis. Pióro Amazon dołączone do Scribe jest lekkie, wygodne w trzymaniu i wygląda jak prawdziwy długopis/ołówek, na który można mieć nadzieję. A pióro Premium, które było dołączone do mojego Scribe, można odwrócić, dzięki czemu możesz użyć końcówki do wymazania tego, co piszesz, tak jak prawdziwa gumka. To wszystko są takie subtelne akcenty, które nie wydają się imponujące, gdy się o nich czyta. Ale gdy tylko natkniesz się na nie w codziennym użytkowaniu, szybko udowodnią, że Amazon ma rację.

Ten sam Kindle, którego znam i kocham

Amazon Kindle Scribe siedzi na półce obok stosu książek.
Joe Marinen/Trendy cyfrowe

Łącząc to wszystko razem, używam Scribe pomiędzy pracą. Jeśli chcę usiąść i poczytać rano lub wieczorem po długim dniu, mogę to zrobić na Scribe równie łatwo, jak na każdym innym najlepsze kindle tam. Kiedy nie piszesz ani nie rysujesz na Kindle Scribe, daje ci to samo znajome doświadczenie czytania Kindle, które jest bardzo trudne do pobicia.

Chcesz kupić eBooki na Amazon? Wypożyczyć je za darmo z lokalnej biblioteki za pośrednictwem Libby? Czy słuchasz audiobooków w Audible? Wszystkie te funkcje są nadal dostępne oprócz zestawu do pisania Scribe. I nic z tego nie koliduje z niczym innym. Kliknij Biblioteka kartę, aby przeglądać książki, lub stuknij Notatniki aby zobaczyć swoje notatki i wszystkie ostatnie książki/notatki, które są wyświetlane razem u góry Dom strona. Wspaniale.

Nie mogę oderwać się od Kindle Scribe.

Jak stwierdziłem w swoim Recenzja Kindle Scribe’aNie poszedłem do Scribe, spodziewając się, że tak bardzo mi się spodoba. Ale szybko do przodu, aby żyć z tym czymś przez kilka miesięcy i nie mogę tego odłożyć. Stał się moim notatnikiem/listą rzeczy do zrobienia/bibliotecznym miszmaszem, którego nie wiedziałem, że potrzebuję, ale teraz nie mogę bez niego żyć.

Zalecenia redakcyjne


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *