Imagination przedstawia procesor graficzny IMG DXT do gier mobilnych opartych na ray tracingu


0
Categories : Telefon komórkowy

Technologie wyobraźni wprowadziła nową jednostkę przetwarzania grafiki (GPU) IMG DXT do gier mobilnych z funkcjami ray tracingu.

Ten chip to najnowsza próba uczynienia gier mobilnych bardziej wciągającymi dzięki bardziej realistycznym efektom wizualnym. Jego wydajność jest o 50% szybsza niż w przypadku procesorów graficznych poprzedniej generacji.

Christoph Beets, wiceprezes ds. technologii w Imagination Technologies, powiedział w rozmowie z GamesBeat, że głównym motorem napędowym, oprócz ulepszeń układów GPU, wciąż są gry, a rynek nadal znacząco rośnie.

„Jakość sama w sobie nie wystarczy” — powiedział Beets. „Musimy również zapewnić wystarczającą wydajność dla tej gry. Jak więc osiągnąć wystarczająco wysoką liczbę klatek na sekundę? Problem z urządzeniami mobilnymi polega oczywiście na tym, że są to produkty zasilane bateriami”.

Odpowiedzią na to pytanie jest stworzenie energooszczędnych chipów. Ale wysiłek jest tego wart, ponieważ według ABI Research oczekuje się, że liczba graczy mobilnych wzrośnie z 2,6 miliarda w 2022 roku do 3,9 miliarda w 2030 roku. Oczekuje się, że do 2026 roku ponad 95% graczy będzie korzystać z urządzeń mobilnych.

Wyobraźnia pracowała na niezłych obrotach. Firma ogłosiła serię procesorów graficznych AXT w 2019 r., następnie BXT w 2020 r. i CXT w 2021 r. Licencjodawcy wypuszczają swoje produkty na rynek po około 18 miesiącach od ogłoszenia.

Imagation celuje w rynki od urządzeń mobilnych po samochody samojezdne. W zeszłym roku firma wprowadziła ray tracing, który wcześniej był domeną wysokiej klasy procesorów graficznych dla komputerów stacjonarnych lub konsol do gier.

Procesor graficzny Imagination Technologies DXT wprowadza ray tracing na rynek masowy.

DXT ma o 50% większą wydajność i moc obliczeniową, zapewniając 2,25 teraflopa przy FP32, 72 gigateksele na sekundę i wydajność AI 9.0 TOPS.

„Zapewniamy większą wydajność przy wyższych gęstościach” — powiedział Beets. „Elements to więcej o tym, jak wprowadzić ray tracing na rynek masowy”.

GPU ma funkcje, takie jak teksturowanie 2D o podwójnej prędkości, procesor oprogramowania układowego RISC-V, obsługa ASTC HDR i potokowe dane główne. Chip będzie mógł wprowadzać ulepszenia do swojego potoku i nie tylko. Obsługuje silnik gry typu open source.

Rodzina DXT obejmuje trzech członków o wydajności od 256 gigaflopa do 2,25 teraflopa.

Creed GamesBeat opisując branżę gier, „gdzie pasja spotyka się z biznesem”. Co to znaczy? Chcemy Ci powiedzieć, jak ważna jest dla Ciebie ta wiadomość – nie tylko jako manager studia gier, ale także jako fan gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i cieszyć się nią. Odkryj nasze briefingi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *