Hindusi mieszkający w tych 10 krajach wkrótce będą mogli dokonywać płatności UPI

Hindusi mieszkający w tych 10 krajach wkrótce będą mogli dokonywać płatności UPI

Duży krok UPI pomoże zagranicznym studentom. (przedstawiciel)

Nowe Delhi:

Hindusi w innych krajach wkrótce będą mogli uzyskać dostęp do Unified Payments Interface (UPI) za pomocą swoich międzynarodowych numerów komórkowych.

Indianie niebędący rezydentami (NRI) w 10 krajach mogą uzyskiwać dostęp do usług UPI w zakresie transakcji bez zależności od numeru telefonu w Indiach.

Są to Singapur, USA, Australia, Kanada, Hongkong, Oman, Katar, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Wielka Brytania.

Według National Payments Corporation of India, konta takie jak NRE/NRO (Outside Non-Resident and Ordinary Non-Resident) z międzynarodowymi numerami komórkowymi mogą zawierać transakcje przy użyciu UPI.

Payments Corporation dała bankom partnerskim czas do 30 kwietnia na zastosowanie się do instrukcji.

Konto NRE pomaga NRI przekazywać zagraniczne zyski do Indii, a konto NRO pomaga im zarządzać dochodami generowanymi w Indiach.

Jedynym warunkiem jest to, że banki muszą zapewnić, że takie rachunki są dozwolone zgodnie z przepisami ustawy o zarządzaniu walutami zagranicznymi (FEMA), postępować zgodnie z zaleceniami Reserve Bank of India (RBI) i chronić przed praniem pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu.

Komitet Gabinetowy pod przewodnictwem premiera Narendry Modi zatwierdził dziś program o wartości 2600 crore w celu promowania kart debetowych RuPay i tanich transakcji BHIM-UPI.

Urzędnicy powiedzieli, że wielki ruch UPI pomoże międzynarodowym studentom, rodzinom mieszkającym za granicą i lokalnym firmom.

W ramach programu banki otrzymają zachęty finansowe do promowania transakcji z wykorzystaniem RuPay i UPI.

„Postępy Indii w zakresie płatności cyfrowych zostaną jeszcze bardziej wzmocnione dzisiejszą decyzją Rady Ministrów w sprawie promowania kart debetowych RuPay i transakcji BHIM-UPI”, napisał na Twitterze PM Modi.

W ciągu zaledwie sześciu lat nastąpił ogromny wzrost transakcji UPI. W grudniu zakończono transakcje UPI o wartości ponad 12 milionów rupii.

Polecane wideo dnia

Wyłącznie dla NDTV: przed kamerą, wiercenie o 2 w nocy w tonącym Joshimat w obliczu zakazu

Leave a Comment