Hillsborough zatłoczone: fan Newcastle United opisuje „niewygodne i niepotrzebne” doświadczenie przed meczem Pucharu Anglii | Wiadomości piłkarskie

Fan Newcastle United opisał swoje doświadczenie na Hillsborough jako „niewygodne i niepotrzebne”.

Sky Sports News rozmawiał z kibicami, którzy zadali pytania dotyczące niższego poziomu Leppings Lane End i FA będzie rozmawiać z urzędnikami w Sheffield Wednesday i Newcastle, a także z policją South Yorkshire po doniesieniach..

Niektórzy fani spekulowali, że przepełnienie nastąpiło, gdy fani przeszli przez tunel do środkowego padoku.

Na zdjęciach zrobionych podczas gry i opublikowanych w mediach społecznościowych widać puste miejsca siedzące w obszarach dolnego tarasu po obu stronach środkowej części trybuny.

Fani wyrazili również zaniepokojenie, że według nich nie ma wystarczającej liczby stewardów na służbie.

„To było niewygodne i nieprzyjemne”

Kibice Newcastle Hillsborough

rozmawiając z Sky Sports NewsKibic Newcastle, Malcolm Bamford, który przywiózł swoją rodzinę na mecz na Hillsborough, opisał to doświadczenie jako „nieprzyjemne”, sugerując, że jego syn był przytłoczony sytuacją.

Bamford powiedział: „Byłem tam z moją 12-letnią córką i 11-letnim synem. W ciągu dnia wszystko było w porządku. Wylądowaliśmy normalnie.

„Problem składał się z dwóch części. Po pierwsze, wewnątrz ziemi, przedsionek ma tylko około 10 metrów szerokości. Oba końce holu były w porządku, ale środkowa trzecia była barem i sprzedawano jedzenie.

„Zapytałem jednego ze stewardów, na który koniec powinniśmy jechać, ponieważ jest to nieznany obszar, a on powiedział, że po prostu jedź gdziekolwiek. powinniśmy być na drugim końcu.

Bamford dodał: „Zasadniczo weszliśmy w lewą flagę narożną i siedzimy za flagą w prawym rogu. Następnie musimy dostać się z punktu A do punktu B i to był problem. Do rozpoczęcia meczu pozostało około 40 minut, więc mieliśmy wystarczająco dużo czasu, ale środkowa część hali była po prostu zapełniona.

„1000 osób próbowało przedostać się z punktu A do punktu B, ponieważ weszli złym wejściem, a kolejne 1000 osób próbowało przedostać się z punktu B do punktu A na przestrzeni o szerokości czterech metrów. To było po prostu bardzo niewygodne i nieprzyjemne. .

„Moja córka czuła się dobrze, ale mój syn był wyraźnie wstrząśnięty. Gdy tylko poszliśmy do strefy odpoczynku, w końcu opamiętał się i trochę zrelaksował. ”

„Katastrofa na Hillsborough była w umysłach ludzi”

Bamford powiedział dalej, że przed meczem ludzie martwili się katastrofą na Hillsborough.

Powiedział: „Słyszałem, jak ludzie przechodzili obok mnie przy szyjce butelki, odnosząc się do katastrofy na Hillsborough. To właśnie siedziało w głowach ludzi. Kiedy słyszysz te głosy krzyczące i odnoszące się do katastrofy, wiesz, że jest problem.

„To był mój pierwszy raz na Hillsborough i przejście przez ten tunel było dla mnie bardzo bolesne.

„Staram się wytłumaczyć dzieciom, co wydarzyło się tam wiele lat temu. To wielkie historyczne piłkarskie wydarzenie, które wszyscy pamiętamy. myśleli, kiedy byli w takiej sytuacji.

„To było niewygodne i niepotrzebne”.

„To było jak sardynki w puszce”

Jonathan Weild również odwiedził Hillsborough i powiedział Sky Sports News że wydawało się, że fani Newcastle są przepełnieni i nikt nie wie, dokąd się udać.

Weild powiedział: „Przyjechałem około 16:50 (początek o 18:00) i nie było tak źle, kiedy przyjechałem.

„Weszło tylko kilka osób, a kilka osób rozproszyło się po okolicy. Z biegiem czasu coraz więcej osób próbowało przejść przez ten jeden główny tunel i myślę, że stewardzi byli trochę przytłoczeni liczbą osób próbujących przejść przez jeden tunel w tym samym czasie.

„Spowodowało to poważny problem, ponieważ wszyscy byli na schodach i nikt nie wiedział, gdzie iść. Nikt nie wiedział, czy iść w lewo, w prawo, czy gdzie indziej, bo właśnie widzieli ten główny tunel. ludzie gdzie iść. Mam wrażenie, że każdy był zdany na siebie.

„To sprawiło, że czuliśmy się bardzo nieswojo. Wszyscy po prostu próbowali się przecisnąć, a to było jak sardynki w blaszanej puszce. Wszyscy stali ramię w ramię i nigdzie nie mogli się ruszyć.

„Nie ruszałem się przez cały mecz, nawet w przerwie. Nie mogłem się ruszyć, bo ludzie blokowali schody i tunel. Pomyślałem, że zostanę tam, gdzie byłem, ponieważ mogłem być trochę bezpieczniejszy”.

„Myślę, że stoisko nie było wystarczająco duże”

Dodał: „Oczywiście Newcastle ma dobre wsparcie i prawie wyprzedaliśmy bilety, ale było to bardzo zdezorganizowane. Wydawało się, że personel nie wiedział, co robić, gdy wszyscy przyszli w tym samym czasie.

„Wydawało mi się, że stoisko nie było wystarczająco duże, wejścia nie były wystarczająco duże dla liczby osób, które przechodzą przez kołowrotki.

– Ilu kibiców gości doświadczyło tego, co my? Nie jestem pewien, ilu fanów zaakceptuje strona League One, ale jako zespół Premier League, który jest tak dobrze wspierany jak Newcastle, nie powinno to mieć miejsca w żadnych okolicznościach. Ziemia.

„Nie powinieneś czuć się nieswojo. To szokujące”.

W wyniku zderzenia na tym samym Leppings Lane End w półfinale Pucharu Anglii w 1989 roku pomiędzy Liverpoolem a Nottingham Forest, w katastrofie na Hillsborough zginęło 97 fanów Liverpoolu.

Sky Sports News skontaktował się z Sheffield Wednesday, Newcastle United, policją South Yorkshire i Radą Miasta Sheffield w celu uzyskania komentarza.

W tej chwili nie wydano żadnego oficjalnego oświadczenia z Newcastle, jednak mówią, że współpracują z Newcastle United Supporters Trust (NUST), aby zaoferować wsparcie i komfort fanom.

W międzyczasie NUST zbiera raporty od fanów, którzy byli na Hillsborough i udostępni wszystkie raporty w celu zbadania warunków wokół meczu.

Leave a Comment