Gospodarka wodorowa — Bloom Energy Partners obsługujący rynki hiszpańskie i portugalskie


0
Categories : Rynki

Gospodarka wodorowa – Partnerzy Bloom Energy do obsługi rynków w Hiszpanii i Portugalii.

Bloom Energy (NYSE: BE) nawiązał współpracę z Telam Partners, wiodącą firmą zajmującą się finansowaniem energii, infrastruktury i technologii oraz doradztwem w zakresie wejścia na rynek, aby rozszerzyć zasięg Bloom w Hiszpanii i Portugalii.

Obie firmy będą sprzedawać i wdrażać elektrolizery Bloom, a także serwery energetyczne Bloom, dostarczając klientom rozwiązania, które mogą skutecznie zaspokoić ich potrzeby w zakresie bezpieczeństwa energetycznego i czystego wodoru.

Tima SchweikertaStarszy dyrektor zarządzający, International Business Development, Bloom Energy Inc., powiedział:

Liderzy biznesowi i polityczni poszukują czystych technologii i rozwiązań energetycznych.

„Bloom zajmuje się tymi priorytetami w Hiszpanii i Portugalii. Telam jest partnerem z wyboru, wspierającym długoterminowe zaangażowanie Blooma na Półwyspie Iberyjskim i szybko reagującym na politykę zielonej transformacji i imperatywy środowiskowe”.

Jaime’a MaletaPrezes Telam Partners powiedział:

W firmie Telam cieszymy się, że możemy współpracować z liderem w dziedzinie ogniw paliwowych ze stałym tlenkiem nad bardzo ważnym i pilnym zadaniem przejścia na energię odnawialną.

„Jesteśmy przekonani, że Hiszpania i Portugalia, dzięki obfitości zasobów wiatrowych i słonecznych, są jednymi z najwyraźniejszych kandydatów do przywództwa w produkcji zielonego wodoru w Europie”.

Zgodnie z celem Hiszpanii i Portugalii, jakim jest stanie się światowymi centrami zielonego wodoru, Telam i Bloom będą sprzedawać ogniwa elektrolityczne Bloom ze stałym tlenkiem. Dzięki imponującej wydajności, popartej testami w Narodowym Laboratorium Idaho Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych, elektrolizer Bloom dostarcza wodór przy niskich kosztach posiadania.

Ponadto ogniwo Blooma doskonale nadaje się do instalacji na dużą skalę, a także projektów takich jak synteza amoniaku i paliw odnawialnych, które można zintegrować z ogniwem.

Telam i Bloom będą również sprzedawać wysokowydajny serwer Bloom Energy Cell Energy Server™ w celu dekarbonizacji operacji portowych, gdy statki są zacumowane. Elastyczna technologia Bloom, która może być zasilana gazem ziemnym, biogazem lub wodorem, wytwarza energię elektryczną bez spalania i zmniejsza emisję dwutlenku węgla w porównaniu z pomocniczymi generatorami diesla, zwykle używanymi w elektrowniach lądowych.

To pierwsza transakcja Bloom Energy na Półwyspie Iberyjskim. Potwierdza to zaangażowanie Blooma na rynku europejskim po ogłoszeniu instalacji platformy energetycznej we włoskiej fabryce Ferrari oraz strategicznym partnerstwie na rynku włoskim z firmą inżynieryjną, zakupową i budowlaną CEFLA w 2022 roku.

Ponadto Bloom weźmie udział w kilku konferencjach Peninsula Power Generation i Hydrogen, aby zaprezentować produkty i rozwiązania Bloom. Będzie to okazja do przedstawienia firmy Bloom decydentom w regionie i poza nim.

Aby uzyskać więcej informacji na temat platformy dekarbonizacji Bloom Energy i zaangażowania firmy na rzecz zerowej emisji, odwiedź stronę internetową: https://www.bloomenergy.com/technology/powering-the-future/.

Bloom Energy Partners do obsługi rynków hiszpańskiego i portugalskiego, SAN JOSE, Kalifornii i MADRYTU, 8 stycznia 2023 r

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *