Goofy Flip Phone firmy Microsoft to potajemnie najfajniejsza mobilna konsola do gier

Niezależnie od tego, czy interesujesz się grami mobilnymi, transmisją strumieniową czy emulacją, Surface Duo ma wiele do zaoferowania.


Zawsze byłem zwolennikiem sprzętu niszowego, zwłaszcza telefonów. W liceum miałem T-Mobile Sidekick z klapką, na którym grałem w Midnight Club: Los Angeles i Tony Hawk: Ride on. Byłem wielkim fanem serii telefonów modułowych Motorola Moto Z, które były dostarczane z dodatkami, takimi jak głośnik Bose i kontroler typu Switch. Przejrzałem Czerwona magia 3S, miałem Xperię Play, znaną również jako Playstation Phone, i tak, miałem N-Gage. Jeśli telefon oferuje wyjątkowe wrażenia z gry, zawsze będę pierwszy w kolejce do jego zakupu.


Prawdopodobnie słyszałeś o mojej ostatniej obsesji, ale być może nie jako dedykowanym urządzeniu do gier. Microsoft Surface Duo to urządzenie z dwoma ekranami w stylu folio, sprzedawane jako urządzenie produktywne dla zapracowanych profesjonalistów, ale im częściej go używam, tym bardziej zdaję sobie sprawę, jak wiele gier ma do zaoferowania. Są rzeczy, których ten telefon nie potrafi zrobić żadne inne urządzenie mobilne, a ponieważ Microsoft kontynuuje wprowadzanie linii produktów do 2023 roku, mam nadzieję, że nadal będzie odblokowywać potencjał gier Surface Duo.

WIDEO DNIA

Połączony: 5 gier mobilnych, które nie próbują cię okraść i zrujnować ci życia

Kupiłem Surface Duo pierwszej generacji za 250 USD w zeszłym tygodniu na Amazon, ponieważ potrzebowałem lekkiego e-czytnika i przyciągnął mnie jego książkowy projekt. Oczywiście zaraz po wyjęciu z pudełka zacząłem umieszczać na nim gry. Surface Duo ma kilka unikalnych cech, które odróżniają go od innych telefonów, co czyni go fantastycznym urządzeniem do przesyłania strumieniowego i emulacji. Dwa 5,6-calowe wyświetlacze OLED są połączone zawiasami, co daje dwa osobne ekrany. Współczynnik proporcji 4:3 sprawia, że ​​mają dziwny kształt jak na telefon, ale idealnie nadają się do gier pełnoekranowych i retro.

podbój pokemonów w duecie pikseli

Gry na Androida zwykle mają problem z dziwnym rozmiarem, ale przesyłanie strumieniowe Game Pass jest znacznie lepsze niż na innych telefonach. Dostajesz nie tylko większy ekran (tylko o półtora cala mniejszy niż Switch), ale także zyskujesz przewagę dwóch ekranów, co czyni go tak wszechstronnym. Game Pass ma wbudowaną obsługę Surface Duo, dzięki czemu możesz umieścić wszystkie elementy sterujące dotykiem na jednym ekranie, a grę na innym, nie zaśmiecając ekranu ani nie blokując palcami tego, w co grasz. Alternatywnie możesz pozostawić włączony drugi wyświetlacz i używać go do oglądania filmów, znajdowania samouczków lub czatowania ze znajomymi na Discordzie podczas gry. Jeśli używasz kontrolera Bluetooth, możesz również użyć drugiego ekranu jako podpórki, aby obsługiwać go jak przełącznik w trybie pulpitu. Duo dobrze pasuje również do Razer Kishi 2 i nadal możesz używać drugiego ekranu, aby robić, co chcesz podczas gry.

Surface Duo to także niesamowity emulator DS i 3DS. Jak na ironię, ma prawie taki sam rozmiar jak 2DS, ale ma znacznie większy (możliwy do dostosowania) wyświetlacz. Korzystając z aplikacji na Androida, takich jak DraStic i Citra, możesz bezbłędnie emulować większość gier DS i niektóre gry 3DS. Jeśli rzadko używasz sterowania dotykowego, przyzwyczajenie się do przycisków ekranowych może zająć trochę czasu, ale nie miałem problemu z graniem w klasyczne gry DS, takie jak Pokemon Conquest, Rhythm Heaven, The World Ends With You i The Legends. od Zeldy, Phantom Hourglass w całej okazałości na dwóch ekranach.

Nie musisz też korzystać z obu ekranów. Surface Duo pierwszej generacji składa się, stając się nieco grubszą wersją telefonu z jednym ekranem. Po złożeniu możesz używać Surface Duo do grania w gry tak samo, jak na każdym innym telefonie, choć na znacznie szerszym i jaśniejszym ekranie. Jeśli chodzi o gry, nie tracisz niczego, co może zrobić zwykły telefon, gdy używasz Surface Duo, po prostu zyskujesz wiele nowych sposobów grania.

Oryginalny Surface Duo, wydany w 2020 roku, został źle przyjęty z powodu błędów oprogramowania, wysokiej ceny i dziwnego kształtu. Surface Duo 2 pojawił się w 2021 roku, ale zamiast wypuścić nowe urządzenie w 2021 roku, Microsoft zaktualizował oba telefony najnowszym systemem operacyjnym Android przeznaczonym dla urządzeń składanych i w stylu folio o nazwie Android 12. Surface Duo jest oczekiwany, choć nie został potwierdzony 3 wychodzi w tym roku. Surface Duo 2 jest dostępny na całym świecie od października, ale oryginalny Surface Duo jest nadal dostępny w wielu sklepach za mniej niż 300 USD. To najfajniejsze mobilne urządzenie do gier, jakie kiedykolwiek posiadałem, i mam nadzieję, że Microsoft wykorzysta te cechy, jeśli Duo 3 jest w drodze.

Następny: Gry mobilne pojawiły się w 2022 roku

Leave a Comment