Gold Eyes osiąga nowe szczyty przed CPI w USA, gdy Fed przygotowuje się do wzrostu. Gdzie kupić XAU/USD?

ZŁOTO, XAU/USD, dolar amerykański, realny zysk, AUD/USD, ropa naftowa – tematy do dyskusji

  • Złoto nadal świeci przed decydującym inflacja dane
  • Fed nadal twardo mówi o stopach procentowych, ale akcje wciąż rosną
  • Chiny ponownie otwierają obsługiwane metale nieszlachetne, czy podniosą XAU/dolar?

Polecane przez Daniela McCarthy’ego

Uzyskaj bezpłatną prognozę złota

Pomimo tego złoto osiągnęło w ciągu nocy najwyższe od ośmiu miesięcy dolar zarobki w stosunku do większości walut.

Realna rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji spadła dziś poniżej 1,35%, ponieważ nadal spada od najwyższego poziomu z końca grudnia powyżej 1,6%.

Rentowność realna to nominalna rentowność obligacji skarbowych pomniejszona o próg rentowności stopy inflacji w tym samym okresie. Ponieważ złoto nie ma procentowej stopy zwrotu, zmiany realnych zwrotów z inwestycji alternatywnych mogą odgrywać rolę w sentymentach do jego wartości.

Metal szlachetny mógł również zostać przejęty przez metale przemysłowe, które zebrały się w nadziei, że ponowne otwarcie Chin po pandemii pobudzi tam budownictwo i produkcję przemysłową.

Ruda żelaza, aluminium, miedź a nikiel odnotował solidne zyski po tym, jak Chiny zrezygnowały z polityki zero przypadków Covid-19.

Polecane przez Daniela McCarthy’ego

Jak handlować złotem

W trakcie sesji w USA obligacje skarbowe zyskały od 3 do 10 punktów bazowych na całej długości krzywej, z większymi wzrostami na końcu krzywej. Dziś trochę się poślizgnęły.

Dolar amerykański utrzymuje ostatnie wzrosty, ale sesja waluty azjatyckiej była generalnie spokojna.

Rynek akcji wydaje się być optymistą co do możliwości łagodnego CPI w USA w czwartek. Wydaje się, że ignoruje to, co mówi Fed, że stopy muszą być wyższe niż obecnie wyceniane i że będą musiały pozostać na tym poziomie przez długi czas.

Gubernator Rezerwy Federalnej Michelle Bowman potwierdziła ten pogląd w swoim przemówieniu na Florydzie.

Bank Światowy jest mniej optymistyczny niż wcześniej. Zmniejszyli swój globalny Wysokość prognozy na 2023 r. do 1,7% z 2,9% wczoraj.

Niemniej jednak, Wall Street Sesja gotówkowa zakończyła się i był to pozytywny dzień dla wszystkich głównych giełd w regionie Azji i Pacyfiku.

Australijska sprzedaż detaliczna została dziś opublikowana i wzrosła w listopadzie o 1,4% m/m, znacznie powyżej wcześniejszych prognoz 0,6% i -0,2%.

Roczna stopa na koniec listopada wyniosła 7,4% zamiast oczekiwanych wcześniej 7,2% i 6,9%. dolar australijski/dolar amerykański wybuchła, ale szybko wróciła.

Surowy olej spadła, przy czym kontrakty futures na WTI zbliżyły się do 74,50 USD/bbl, a ropa Brent nieco poniżej 79,50 USD/bbl.

Dziś wystąpią mówcy z EBC, az USA poznamy dane o kredytach hipotecznych.

Zobacz pełny kalendarz ekonomiczny tutaj.

10-LETNI RZECZYWISTY WYKRES KURSÓW ZŁOTA I USA

obraz1.png

Wykres utworzony w TradingView

— Napisane przez Daniela McCarthy’ego, stratega DailyFX.com

Prosimy o kontakt z Danielem przez @DanMcKathyFX na Twitterze

Leave a Comment