Gareth Bale ogłasza zakończenie kariery piłkarskiej, ponieważ były klub mówi, że miał „niesamowitą karierę” | Wiadomości z Wielkiej Brytanii


0
Categories : Sport

Gareth Bale ogłosił, że ze skutkiem natychmiastowym kończy karierę piłkarską.

W wiadomości na portalu społecznościowym napastnik powiedział, że odchodzi z klubowej i międzynarodowej piłki nożnej.

33-letni kapitan Walii powiedział swoim zwolennikom: „Po wielu przemyśleniach i rozważaniach ogłaszam moją natychmiastową emeryturę z klubowej i międzynarodowej piłki nożnej.

„Jestem niewiarygodnie szczęśliwy, że spełniłem swoje marzenie o uprawianiu mojego ulubionego sportu. To naprawdę dało mi jedne z najlepszych chwil w moim życiu. Najwyższe z 17 szczytów sezonu, których nie da się powtórzyć, bez względu na to, co czeka mnie w następnym rozdziale”.

Star pięciokrotnie wygrał Ligę Mistrzów z Realem Madryt i jest rekordzistą Walii ze 111 występami dla swojego kraju.

W osobnej wiadomości skierowanej do swojej „walijskiej rodziny” Bale, który poprowadził Walię do Kataru jako kapitan w ich pierwszym mundialu od ponad sześciu dekad, nazwał decyzję o zawieszeniu butów na arenie międzynarodowej „najtrudniejszą w mojej karierze”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

33-latek podziękował swoim fanom i powiedział, że sport dał mu

Dodał: „Moja podróż na arenie międzynarodowej zmieniła nie tylko moje życie, ale także to, kim jestem. Szczęście bycia Walijczykiem i bycia wybranym do gry dla Walii i bycia jej kapitanem dało mi coś, czego nigdy wcześniej nie zrobiłem. doświadczony.

„To dla mnie wielki zaszczyt i pokora, że ​​mogłem odegrać rolę w historii tego niesamowitego kraju, poczuć wsparcie i pasję czerwonego muru oraz wspólnie odwiedzić nieoczekiwane i niesamowite miejsca”.

Pozostawiając otwarte drzwi do ewentualnego przyszłego zaangażowania w Walii, dodał: „Więc wycofuję się teraz, ale nie z zespołu, który żyje we mnie i płynie w moich żyłach. W końcu smok na mojej koszulce to wszystko, czego potrzebuję. Razem silniejsi. Diolch.

Walia podziękowała swojemu najwyżej punktowanemu graczowi zarówno w języku walijskim, jak i angielskim, tweetując: „Dziękuję za wszystko. Diolch am bopet”, a potem kolejny post, w którym było po prostu napisane „VIVA GARET BALE”.

Jego były klub Tottenham Hotspur pogratulował mu jego „niesamowitej kariery” w tweecie po ogłoszeniu, któremu towarzyszyło zdjęcie Bale’a wykonującego swoje kultowe święto serca.

Southampton FC, gdzie zaczynał swoją profesjonalną karierę, również chwalił napastnika, nazywając go „jednym z naszych” i tweetując wideo, na którym Bale strzela z rzutu wolnego.

Były napastnik Realu Madryt po raz ostatni wystąpił w meczu fazy grupowej mistrzostw świata Walii z Anglią 29 listopada.

Ostatni mecz klubowy rozegrał z MLS Los Angeles FC, z którym podpisał kontrakt w czerwcu ubiegłego roku i rozegrał 12 meczów, pomagając drużynie w zdobyciu pierwszego tytułu MLS Cup i 17. trofeum w karierze Bale’a.

Los Angeles również pogratulowało Walijczykowi, nazywając go „wiecznym mistrzem. Na zawsze legenda. Na zawsze czarno-złoty”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *