Games Workshop i Hornby informują o wzroście sprzedaży, ale ostrzegają przed oszczędnościami | Sprzedaż


0
Categories : Gospodarka

Dwie firmy stojące za minifigurkami Warhammera i zestawami wyścigowymi Scalextric cieszyły się świątecznym ostrzeżeniem o skutkach kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

Games Workshop – które w zeszłym miesiącu zawarł umowę z Amazonem, aby stworzyć serię opartą na Warhammerze – osiągnął rekordową sprzedaż w wysokości ponad 200 milionów funtów w pierwszej połowie sześciu miesięcy do 31 grudnia.

Sprzedaż gier Warhammer, figurek akcji i farb wzrosła o 4%, sprzedaż w sklepach wzrosła o 9,8%, a przychody ze sprzedaży detalicznej wzrosły o 3,4%, podczas gdy sprzedaż online spadła o 0,5%. Półroczny zysk przed opodatkowaniem spadł do 83,6 mln GBP z 88,2 mln GBP.

Kevin Rowntree, dyrektor generalny, powiedział: „Postawiliśmy sobie wyższy cel wzrostu sprzedaży, więc chociaż jest to rekordowa liczba, nie jest to miejsce, w którym chcielibyśmy być, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, które nie zmieniły się przy niezmienionej walucie . w porównaniu z rekordowym rokiem ubiegłego roku”.

Games Workshop przeżyło boom sprzedażowy podczas pandemii Covid kiedy ludzie utknęli w domu, oddając się hobby, takim jak gry planszowe.

Hornby, producent Scalextric i Airfix, powiedział, że sprzedaż między 1 października a 31 grudnia, w tym kluczowym okresem świątecznym, była wyższa niż w tym samym okresie w 2021 roku. W rezultacie sprzedaż w roku podatkowym jest obecnie o 6% wyższa niż w roku ubiegłym.

„Było to spowodowane większą dostępnością zapasów, rosnącymi cenami oraz inwestycjami w platformy handlu elektronicznego i media cyfrowe” – napisano w oświadczeniu. „Jednak te wyniki sprzedaży są poniżej oczekiwań ze względu na trudne otoczenie gospodarcze konsumentów i będą miały wpływ na nasze całoroczne wyniki. Portfel zamówień pozostaje silny przed wprowadzeniem naszej linii produktów w 2023 roku”.

Hornby wprowadza w tym miesiącu nową linię produktów, w tym nowy system sterowania pociągiem, który wykorzystuje technologię Bluetooth do łączenia się z telefonami lub tabletami.

Firma prognozuje „umiarkowaną podstawową stratę przed opodatkowaniem” na rok do końca marca.

Games Workshop powiedziało, że jego globalne projekty są hamowane przez powolne wdrażanie nowych systemów informatycznych. W zeszłym roku dał pracownikom podwyżkę o 3%, a niektórzy nawet o 10%, aby porównać swoje zarobki ze stawkami rynkowymi. Aby obsadzić wakaty związane z brexitem, firma otworzyła biuro sprzedaży w Barcelonie.

Wyniki sugerują, że Boże Narodzenie mogło być lepsze, niż obawiali się niektórzy detaliści pogłębiający się kryzys kosztów życia. Roczna cena konsumpcyjna inflacja w listopadzie wyniosła 10,7%nieznacznie spadł z 11,1% w październiku, przy gwałtownym wzroście rachunków za energię i żywność.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *