FTSE 100 zyskuje kolejny impuls dla handlu detalicznego


0
Categories : Rynki
Centrum handlowe

Rynki europejskie przeżyły kolejną pozytywną sesję, a indeks FTSE 100 nadal umacniał się powyżej poziomu 7700 po kolejnych dobrych danych handlowych z brytyjskiego sektora detalicznego.

Wydaje się, że pomimo całej katastrofy poprzedzającej Boże Narodzenie i koniec roku konsumenci stają się coraz bardziej wybredni w kwestii tego, na co wydają pieniądze, ale nadal je wydają.

Europa

Łagodniejsza pogoda w styczniu również wydaje się poprawiać nastroje, podsycając optymizm, że początek 2023 r. może przynieść wytchnienie od dalszych podwyżek cen energii.

W ubiegłym tygodniu Next zaskoczył rynki pozytywnym przedświątecznym raportem handlowym. Dzisiaj JD Sports kontynuowało tę pozytywną atmosferę, wydając równie solidne zestawienie handlowe. Detalista powiedział, że druga połowa roku była lepsza niż oczekiwano, z oczekiwanym wzrostem przychodów o ponad 10% w drugiej połowie i całkowitym wzrostem przychodów o 20% w okresie przedświątecznym, głównie dzięki dobrym wynikom. w amerykańskim biznesie.

W związku z tym oczekuje się, że całkowity zysk przed opodatkowaniem grupy będzie nieco wyższy niż górne oczekiwania w wysokości 985 mln GBP. Podobnie jak w zeszłym tygodniu, zauważyliśmy pozytywną korelację w pozostałej części sektora, przy czym właściciel Sports Direct, Frasers Group, uzyskał przyzwoity wiatr w plecy, wraz z Next, który również wzrósł po wczorajszym lekkim spadku.

Po usłyszeniu w ciągu ostatnich kilku dni od firm takich jak Lidl i Aldi, że cieszyły się dużym skokiem w przedświątecznym handlu, pojawiło się duże zainteresowanie tym, jak ta zmiana konsumencka prawdopodobnie wpłynie na firmy takie jak Sainsbury’s i Tesco. Dzisiejsze dane z Sainsbury sugerują, że detalista również radził sobie dobrze, ale nie jest tak, że będziesz wiedział, że gdyby cena akcji nieznacznie spadła pomimo wzrostu sprzedaży w trzecim kwartale o 5,2%, a sprzedaży żywności wzrosła o 5,6%. Sprzedaż produktów bożonarodzeniowych wzrosła do 7,1%. W ujęciu kwartalnym sprzedaż wzrosła o 5,9%, a biznes Argos odnotował przyzwoity wzrost, ponieważ kupujący uniknęli strajkowej zawodności usługi Royal Mail, robiąc zakupy spożywcze i świąteczne w tym samym czasie.

Oczekuje się, że ta przewaga zapewni całoroczne zyski przed opodatkowaniem w górnej części prognozowanego przedziału od 630 mln GBP do 690 mln GBP, pomimo obaw o presję cenową i marżową, która nadal działa jak przeciwny wiatr. Pomimo tej przyzwoitej aktualizacji, akcje spadają drugi dzień z rzędu, choć daleko im do dziennych minimów. Niewielki spadek w ciągu ostatnich kilku dni jest prawdopodobnie bardziej związany z niewielką realizacją zysków i faktem, że obserwujemy 10-procentowy wzrost do 9-miesięcznych maksimów w stosunku do grudniowych minimów, przy czym większość tych zysków przypada na kilka pierwszych transakcji dni tego roku.

Akcje Darktrace spadły do ​​rekordowo niskiego poziomu, krótko poniżej ceny IPO 250 pensów po obniżeniu całorocznych prognoz wzrostu przychodów do 29,5%-31% z poprzedniej prognozy 31%-34%. Zarząd powiedział, że spodziewa się przychodów w pierwszej połowie w wysokości 258 mln USD, co oznacza wzrost o 35,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, a liczba klientów wzrosła o 741 od końca ostatniego roku podatkowego do 8 178. Wydaje się, że zwalnia, ale nadal wynosi 20%. poziom.

Deweloperzy wycofali się po tym, jak Barratt Developments odnotował spowolnienie sprzedaży w pierwszym półroczu w porównaniu do ubiegłego roku. W ubiegłym roku sprzedaż wyniosła 0,79 prywatnych rezerwacji netto tygodniowo. Dzisiejsze dane pokazały tę wartość na poziomie 0,44, przy czym deweloper obwinia spowolnienie różnymi politycznymi i gospodarczymi niepewnościami, które miały miejsce pod koniec okresu handlowego, a także podwyżkami oprocentowania kredytów hipotecznych, które spowolniły popyt.

Akcje Direct Line spadły po tym, jak firma obniżyła dywidendę, obwiniając wyższe koszty roszczeń w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma obarczyła winą wyższe roszczenia odszkodowawcze w związku z upalną pogodą w lecie i zimną pogodą w styczniu i grudniu zeszłego roku, co ma prawie podwoić łączną liczbę roszczeń w 2022 r. w porównaniu z poprzednimi przewidywaniami na poziomie 73 mln funtów szterlingów. obszar 140 milionów funtów.

Nic dziwnego, że spowodowało to osłabienie w całym sektorze, przy czym Admiral, Aviva i Legal & General również spadły z powodu obaw o podobny wzrost kosztów rozliczeń, który wpłynął na ich górne i dolne linie.

NAS

Rynki amerykańskie przyjęły sygnały z dzisiejszej pozytywnej sesji europejskiej, otwierając się wyżej na optymizmie, że jutrzejszy raport CPI potwierdzi dużo bardziej optymistyczną prognozę inflacji, ponieważ inwestorzy spodziewają się słabych danych.

Akcje Coinbase nadal spadają, ponieważ firma nadal zmaga się z niepewnymi perspektywami po krachu FTX. Dzisiejsza notatka BOA, powołująca się na „niejasne” perspektywy, zwiększyła niepewność. BOA obniżyła rating firmy. Ogłoszenie ponad 1000 zwolnień, czyli 20% siły roboczej, oprócz zeszłorocznych cięć, rzuca światło na wyzwania stojące przed branżą. Coinbase powiedział również, że zamyka swoją działalność w Japonii, ponieważ ma nadzieję zarejestrować do 163 milionów dolarów na restrukturyzację, co spowodowałoby całoroczne straty EBITDA w wysokości około 500 milionów dolarów.

Akcje Tesli wzrosły po tym, jak Goldman Sachs nazwał ją jedną ze swoich akcji w tym roku.

Forex

Dzisiejszy dzień był mieszany dla dolara amerykańskiego, który umacniał się w stosunku do franka szwajcarskiego i funta, ale spadał w stosunku do euro.

Kolejny jastrzębi komentarz członka Rady Prezesów EBC, Roberta Holzmana, utrzymuje wspólną walutę powyżej poziomu 1,0700, ostrzegając, że inflacja bazowa jest teraz w centrum uwagi, jeśli chodzi o analizę trendów inflacyjnych, i że stopy procentowe powinny nadal rosnąć. Pogląd ten podziela Olli Rehn, członek Rady Gubernatorów Finlandii.

Jeśli chodzi o dolara amerykańskiego, podczas gdy historia szczytowej inflacji pomaga spychać dolara w dół i wspiera obecne pozytywne nastroje na rynkach, dzisiejsze poranne dane o inflacji z Australii powinny być ostrzeżeniem dla tych, którzy uważają, że droga do obniżenia inflacji jest linia prosta po tym, jak roczny wskaźnik cen konsumpcyjnych wzrósł bardziej niż oczekiwano, z 6,9% w październiku do 7,3% w listopadzie.

Biorąc pod uwagę, że wydatki detaliczne również wyglądają na wysokie, czy RBA mogło się mylić, zwalniając tempo podwyżki stóp dwa miesiące temu? Co bardziej niepokojące, samozadowolenie z inflacji szczytowej powróci i ugryzie rynki, gdy jutro opublikowane zostaną dane o CPI w USA.

Tak czy inaczej, jest to zła wiadomość dla Australijskiego Banku Centralnego i może doprowadzić do bardziej jastrzębiego wycofania się z niego na kolejnym posiedzeniu w lutym.

Dobra

Po fatalnym początku roku ceny ropy naftowej stopniowo odzyskują część strat z zeszłego tygodnia, a ceny rosną pomimo najnowszych danych o zapasach API, które pokazują nieoczekiwanie duży wzrost o 14,9 mln baryłek. Oczekiwano, że zapasy spadną, biorąc pod uwagę dzisiejsze zapasy IEA, które również wykazały duży wzrost o 18,96 mln baryłek, pokonując oczekiwania na spadek o 2 mln baryłek.

Ceny złota nadal zbliżają się do oporu na poziomie 1895 USD, osiągając tym samym nowe siedmiomiesięczne minimum, chociaż ceny spadły przed jutrzejszym raportem CPI w USA, ponieważ inwestorzy zastanawiają się nad perspektywą słabszego raportu o inflacji. Z technicznego punktu widzenia, złoto znajduje się na krawędzi potencjalnej formacji złotego krzyża, gdy 50-dniowy SMA przecina 200-dniowy SMA, co jest ogólnie uważane za byczy sygnał.

Zmienność

Bayer nadal odnotowywał podwyższone poziomy akcji cenowych podczas wtorkowej sesji, a akcje zbliżały się do poziomów ostatnio obserwowanych na początku grudnia. Ruch cen pozostaje konsekwencją wzrostu stawek odnotowanego wcześniej w tygodniu, przy nocnej zmienności na poziomie 73,92% wobec 35,99% m/m.

Ceny cukru wykazały pewną zwiększoną aktywność w ostatnich dniach. Ogólny trend jest spadkowy, ale słabość dolara amerykańskiego była postrzegana jako wsparcie dla aktywów bazowych na początku tygodnia. Tak się jednak nie stało i kiedyś wielkość spożycia cukru surowego wyniosła 43,97% wobec 34,92% w skali miesiąca.

Solidny dzień wzrostowy dla zaawansowanego technologicznie NASDAQ, gdy wkroczyli łowcy okazji, pozostawił indeks z przesadnymi poziomami działań cenowych. Wzrastając o nieco ponad 1% w ciągu dnia, dzienna zmienność wyniosła 29,02% w porównaniu do miesięcznej wartości 27,78%.

A ceny gazu ziemnego nadal spadały we wtorek, a amerykańskie kontrakty gotówkowe ponownie znalazły wsparcie w pobliżu znaku 3,60 USD. Wpływ nie tylko ciepłej pogody, ale także niemal rekordowej produkcji nadal ciąży tutaj na rynku, z 94,88% wolumenu nocnego w porównaniu z 88,46% miesięcznym.


Obraz w tle

Jak handlować na rynkach finansowych

Wprowadzenie do spread betting i handlu kontraktami CFD z przykładami strategii dla każdego stylu handlu i trzema filarami udanego handlu.

otrzymaj ten bezpłatny raport

Mobilna aplikacja handlowa


Zastrzeżenie: CMC Markets jest dostawcą usług wyłącznie w zakresie realizacji zleceń. Materiał (niezależnie od tego, czy zawiera jakąkolwiek opinię) służy wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych i nie uwzględnia osobistych okoliczności ani celów użytkownika. Żadna część tego materiału nie jest (i nie powinna być brana pod uwagę) poradą finansową, inwestycyjną ani inną, na której należy polegać. Żadna opinia wyrażona w materiale nie stanowi rekomendacji CMC Markets lub autora, że ​​dana inwestycja, zabezpieczenie, transakcja lub strategia inwestycyjna jest odpowiednia dla konkretnej osoby. Materiał nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu zapewnienie niezależności badań inwestycyjnych. Chociaż nie mamy wyraźnego zakazu prowadzenia działalności przed udostępnieniem tych materiałów, nie staramy się wykorzystywać tych materiałów przed ich dystrybucją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *