Ferdinand oferuje Manchesterowi United podpisanie kontraktu z napastnikiem za 53 miliony funtów zamiast Weghorsta i poleca latem

Rio Ferdinand polecił napastnika w ostatniej chwili, ponieważ podobno Manchester United jest bliski podpisania kontraktu z Woutem Weghorstem.

Reprezentant Holandii został wypożyczony do Besiktasu z mistrzowskiego klubu Burnley. z wczorajszym postem, w którym twierdził, że jest „w drodze” do Manchesteru United.

Weghorst strzelił osiem goli i zanotował cztery asysty w 16 występach dla tureckiego klubu w tym sezonie, wchodząc z ławki rezerwowych i zdobywając dwa gole w czterech występach rezerwowych dla Holandii na Mistrzostwach Świata.

Besiktas domaga się odszkodowania, zanim pozwoli Weghorstowi wrócić do Burnley, a strona turecka poinformowała wczoraj, że w umowie pożyczki nie ma klauzuli o zerwaniu kontraktu.

Tak wynika z komunikatu klubu.: „Zarzut, że nasz zawodnik ma w kontrakcie klauzulę odejścia, mówiącą, że jego kontrakt może zostać rozwiązany za 2,5 miliona euro (2,2 miliona funtów) w ramach rekompensaty w przypadku oferty z Premier League, jest fikcyjny.

„Wiadomość, że zawodnik, o którym mowa, opuści drużynę we wtorek, jest całkowicie nieprawdziwa. Inicjatywa dotycząca Wout Weghorst należy w całości do Besiktasu.

Oczekuje się, że Weghorst zawrze umowę z Old Trafford, ale Ferdinand uważa, że ​​Manchester United powinien podpisać kontrakt z napastnikiem Porto Mehdim Taremim, który ma w kontrakcie klauzulę odstępnego w wysokości 53 milionów funtów. wszystkie zawody w tym semestrze.

Zapytany o możliwość wypożyczenia Wegorsta do Czerwonych Diabłów, Ferdynand powiedział swojemu Vibe z kanałem Five na YouTube: “Pojechałbym i odebrał Taremi z Porto.”

Harry Kane był łączony z odejściem z Tottenhamu w ciągu ostatnich kilku lat, a Ferdinand uważa, że ​​powinien być głównym celem United tego lata.

„Zaproś Harry’ego Kane’a, fani Spurs, przepraszam, nic nie wygracie, on nic nie wygra w Spurs” – powiedział Ferdinand.

„W tej chwili mają małe zamieszanie. Manchester United, znajdźmy latem pierwszą dziewiątkę na następne trzy lub cztery lata, w której możesz strzelać 20-25 goli w sezonie każdego roku, dokąd zmierzasz?

„Jeśli wyjdziesz poza Premier League, to jest ryzyko, nie obchodzi mnie, na jakim poziomie, o ile nie rozmawiasz z [Kylian] Pojęcie. Poza tym wszystko jest ryzykowne.

„To dużo pieniędzy, 100 milionów, 120 milionów, [Victor] Osimhen, jesteś oskarżony. Płacisz duże pieniądze za tych facetów.

„Musisz zapłacić duże pieniądze za Harry’ego Kane’a, ale przynajmniej wiesz, że dostajesz człowieka, który przynosi ci 20-25 bramek w sezonie. Możemy zapytać: „Czy nadaje się do gry?”, osoba zdobywa 20, 25 bramek. Harry Kane nie może iść nigdzie poza Manchesterem United.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dziesięć nieudanych letnich transferów Premier League, które mogły spaść lub zdegradować w styczniu

Leave a Comment