Ericsson przygotowuje się do wstrząsu zarządu

Ronnie Lethen, prezes firmy Ericsson, nie będzie ubiegał się o reelekcję po pięciu latach urzędowania, ponieważ komitet nominacyjny firmy nominował Jana Carlsona na jego następcę.

Dostawca powiedział, że Carlson zostanie nominowany do wyborów na dorocznym walnym zgromadzeniu firmy 29 marca. Leten pozostanie na tym stanowisku i będzie pełnił swoją kadencję do spotkania.

Carlson zasiada w Radzie Dyrektorów firmy Ericsson od 2017 roku, a wcześniej pełnił liczne funkcje dyrektora generalnego i prezesa w sektorze motoryzacyjnym.

Przewodniczący Komitetu Nominacyjnego, Johan Forssel, zwrócił uwagę na „dobrą znajomość” Carlsona na temat firmy Ericsson po wielu latach w radzie dyrektorów, a także na jego międzynarodowe doświadczenie i specjalistyczną wiedzę w zakresie technologii.

Leten przechodzi na emeryturę po okresie zawirowań w firmie Ericsson.

Na dorocznym walnym zgromadzeniu firmy w marcu 2022 r., po tym, jak akcjonariusze głosowali przeciwko propozycji, zwrócono uwagę na CEO Borje Ekholma i Letena rozbroić planszę od odpowiedzialności do Skandal korupcyjny w Iraku.

Leten powiedział, że jest dumny ze swoich osiągnięć podczas pełnienia funkcji prezesa i pochwalił Ekholm za przekształcenie firmy „poprzez ważne zmiany w zarządzaniu i kulturze, które mają obecnie miejsce”.

Siedzenie Seviana
W innych aktualizacjach zarządu Kurt Jobs i Nora Denzel nie będą ubiegać się o reelekcję na stanowiska dyrektorów. Komitet Nominacyjny zaprosił Christy Wyatta i Jonasa Sinnergrena na ich miejsce.

Wybór Sinnergrena może wywołać zamieszanie, biorąc pod uwagę, że jest on starszym partnerem w Cevian Capital, akcjonariuszu Ericssona.

Wyatt jest obecnym prezesem i dyrektorem generalnym firmy ochroniarskiej Absolute Software.

Zapisz się do naszego codziennego newslettera
Z powrotem

Leave a Comment