Dyrektor generalny Cellnex, Martinez, rezygnuje


0
Categories : Telefon komórkowy

Cellnex ogłosił, że CEO Tobias Martinezna zdjęciu) złożył rezygnację, kończąc ośmioletnie panowanie, podczas którego firma stała się jedną z największych firm wieżowych w Europie.

Firma poinformowała, że ​​odejście Martineza wejdzie w życie po kolejnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, zaplanowanym na 1 czerwca.

Cellnex pochwalił osiągnięcia Martineza w kierowaniu transformacją od debiutu giełdowego w maju 2015 r., podkreślając jego rolę w przekształceniu firmy w referencyjnego operatora wież w Europie.

Prezes Bertrand Kahn zauważył, że „wizja, energia i doświadczenie” Martineza były kluczowe dla ekspansji firmy i wzrostu jej kapitalizacji rynkowej z 3,2 miliarda euro w momencie debiutu giełdowego do 23 miliardów euro dzisiaj, po okresie dużych inwestycji, w tym szeregu przejęcia wież.

Pod jego kierownictwem Cellnex zdywersyfikował swoje udziały z 7500 wież na rynku hiszpańskim do „138 000 wież w 12 krajach” – powiedział Kahn.

Jego ostatnią transakcją było Zakup za 10 miliardów euro Wieże CK Hutchison w Wielkiej Brytanii.

Martinez powiedział, że nadszedł czas, aby świeża krew poprowadziła Cellnex przez zmianę punktu ciężkości w kierunku „maksymalnego wzrostu organicznego” i „zarządzania równowagą”.

Cellnex powiedział, że rozpoczął proces poszukiwania następcy.

Zapisz się do naszego codziennego newslettera
Z powrotem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *