Dwa gole Eddiego Nketiaha i ogólna klasa Arsenalu wystarczą, by pokonać Oxford United.


0
Categories : Sport

Dobry wieczór i witamy w naszej relacji na żywo z meczu finałowego trzeciej rundy FA Cup 2022-23. Do tej pory było kilka niesamowitych meczów i porażek, a teraz kolej na Oxford United, który zajmuje 11.

To Nick Callow, żeby przygotować dla nas scenę.

Mikel Arteta wezwał Emile’a Smitha Rowe’a, aby „wskoczył do pociągu i wywarł wpływ”, kiedy wróci po kontuzji przeciwko Oxford United w League One po czterech miesiącach nieobecności.

Smith Rowe pojawi się po raz pierwszy od operacji pachwiny we wrześniu w dzisiejszym spotkaniu trzeciej rundy Pucharu Anglii po tym, jak kontuzja uniemożliwiła 22-latkowi miejsce w kadrze Garetha Southgate na Mistrzostwa Świata i ma podstawy, aby nadrobić zaległości, aby pomóc Arsenalowi jest nieoczekiwany . Walka o tytuł Premier League.

Menadżer Arsenalu Arteta, podobnie jak kibice klubu, jest wielkim fanem wszechstronnego ofensywnego pomocnika, ale ostrzegł, że spodziewa się po nim szybkiego powrotu do formy, ponieważ starannie obszedł się z jego powrotem do pełnej formy.

Arteta powiedział: „W ostatnich miesiącach byliśmy z nim bardzo ostrożni, jeśli chodzi o postępy w jego treningu, ale w końcu trzeba go stamtąd wyrzucić i musi być w stanie wchłonąć minuty. Prawdopodobnie wydłużyliśmy jego przygotowania.

„Wie również, że musi wskoczyć do pociągu wystarczająco szybko, aby wywrzeć wpływ w tym sezonie, na który wszyscy mamy nadzieję, że może wywrzeć wpływ.

„Wie, że ma miejsce w drużynie, aby wrócić i wykorzystać swój potencjał. Wie, że bardzo go lubimy, że ja go bardzo lubię i że jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem.

Smith Rowe mógłby zastąpić Gabriela Martinellego, Martina Odegaarda lub Bukayo Sakę na stadionie Kassam i jeśli wszystko pójdzie dobrze, zamierza wziąć udział w weekendowych derbach północnego Londynu przeciwko Tottenhamowi Hotspur. Mógłby nawet poprowadzić atak, gdyby Arteta dał Eddiemu Nketii odpocząć po zastąpieniu kontuzjowanego Gabriela Jesusa.

“Emil może grać na różnych pozycjach i jako ofensywny pomocnik, i jako skrzydłowy, a nawet jako dziewiąty numer” – dodał Arteta. „Ma cechy, których potrzebujesz, aby grać w słabszych dywizjach. Bardzo dobrze uzupełnia drużynę i wykorzystamy to.

Rzucając okiem na powrót Smitha Rowe’a, Arteta powiedział: „Gracze przechodzą przez różne fazy, w których byli przez jakiś czas nieobecni i przeszli operację. Cały czas byliśmy przy nim i rozmawialiśmy o jego nastroju, energii i tym, jak wiele ma wspólnego z drużyną i był naprawdę dobry.

Jedną z osób, które pomagają Smithowi Rowe’owi zainspirować się, jest żywiołowy Jezus, który sam wraca do formy pod koniec następnego miesiąca po operacji po mistrzostwach świata.

„Zawsze ma uśmiech na twarzy” – powiedział Arteta o swoim wspaniałym letnim kontrakcie z mistrzem Manchesterem City. „Wciąż jest wymagający, udziela rad i chroni innych.

– Żyje z drużyną, co jest rzadkością i wyzwaniem dla kogoś, kto nie był w klubie od dawna. To naprawdę ma wpływ. I naprawdę tego potrzebujemy, ponieważ oni go słuchają, podążają za nim, a on jest miłą postacią w szatni.

Smith Rowe będzie jedną z wielu zmian w regularnym składzie Artety przeciwko rywalom z trzeciego poziomu, gdzie Matt Turner zastąpi Aarona Ramsdale’a w bramce, a Rob Holding zastąpi Williama Salibę na środku obrony.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *