Duck & Waffle zostanie otwarty w Edinburgh St James w przyszłym miesiącu

Duck & Waffle, kultowa londyńska marka restauracyjna, ogłosiła datę otwarcia swojej pierwszej szkockiej restauracji w lutym.

Firma, której flagowy sklep znajduje się na 40. piętrze 110 Bishopsgate w Londynie, zostanie otwarta w edynburskiej dzielnicy St James jako pierwsze biuro na północ od granicy.

Firma napisała: „Edynburg, koniec czekania! Wylatujemy 1 lutego i rezerwacje są otwarte!”

Całodzienna restauracja zajmie powierzchnię 8400 mkw. stóp w stolicy Szkocji.

Firma McKenzie Owens Projects z siedzibą w Edynburgu nawiązała współpracę z londyńską firmą du Boulay Contracts w celu przyznania kontraktu na „oszałamiającą aranżację nowej restauracji Duck & Waffle” — czytamy w raporcie.

Duck & Waffle mówi, że oferuje „zabawne podejście” do tradycyjnej kuchni brytyjskiej z szerokimi wpływami europejskimi, „z naciskiem na lokalne, rustykalne, sezonowe i zrównoważone składniki”.

Shimon Bokovza z Duck & Waffle powiedział wcześniej: „Jesteśmy zaangażowani w udział w miłości miasta do kultury i sztuki, przyczyniając się do kreatywności kulinarnej i społeczności epikurejczyków”.


Akcje Hostmore, firmy hotelarskiej, która jest właścicielem sieci barów koktajlowych Fridays, spadły dziś rano o 20% po nagłym odejściu dyrektora generalnego.

Robert Cook, były szef One Devonshire Gardens w Glasgow, natychmiast ustąpił ze stanowiska, poinformowała firma dziś rano.


Nicola Sturgeon przedstawi projekt nowej strategii energetycznej, która ma skierować szkocki rząd z powrotem na właściwe tory do osiągnięcia jego „wiodących na świecie” celów w zakresie zmian klimatycznych.

Rząd SNP/Green postawił sobie za cel osiągnięcie zerowej emisji do 2045 roku, wyprzedzając wiele innych krajów, w tym Wielką Brytanię, która dąży do osiągnięcia zerowej emisji do 2050 roku.


Zarejestruj się za darmo: możesz teraz otrzymywać odprawy bezpośrednio na swój adres e-mail dwa razy dziennie i Business Week do przeglądu siedmiodniowego w niedzielę 👇


Herold Szkocji:


Leave a Comment