do 3200 pracowników zwolnionych w tym tygodniu


0
Categories : Gospodarka

Goldman Sachs zwolni 6,5% pracowników

Goldman Sachs zwalnia mniej pracowników, niż się obawiano, ale cięcia są nadal głębokie.

Według osoby zaznajomionej z planami firmy, globalny bank inwestycyjny od środy zwolni do 3200 pracowników.

Stanowi to 6,5% z 49 100 pracowników Goldmana. miał w październiku, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa 8% zgłosiło w zeszłym miesiącu jako górna granica możliwych cięć.

Ostateczna liczba, podana wcześniej przez Bloomberga, jest wynikiem wewnętrznych dyskusji między dyrektorami biznesowymi a kierownictwem wyższego szczebla w ciągu ostatniego miesiąca, powiedziała osoba, która poprosiła o anonimowość, mówiąc o decyzjach personalnych.

Prezes Goldman Dawid Salomon zaczęło się od Wall Street sezon urlopowy we wrześniu a następnie zdecydował się na najgłębsze w tej chwili cięcia w branży. Poziomy kasjera bankowego wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat w odpowiedzi na boom w transakcjach i aktywności handlowej, ale dobre czasy nie trwały długo: wg Dane SIFMA.

Teraz, w obawie, że gospodarka jeszcze bardziej zwolni w tym roku, Goldman ogranicza zatrudnienie na wypadek, gdyby nie nastąpiła poprawa emisji akcji i obligacji oraz fuzji. Salomon też opanuj swoje ambicje w bankowości detalicznej, co doprowadziło do części zwolnień.

W nadchodzących tygodniach inne banki inwestycyjne przyjmą podejście wyczekujące. Jeśli zyski w lutym i marcu spadną poniżej szacunków, branża może zwolnić więcej pracowników, powiedziała osoba zaznajomiona z wewnętrznymi procesami wiodącej firmy z Wall Street.

„Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie w pierwszym kwartale, będziemy mieli więcej zmian”, powiedział konsultant ds. Odszkodowań Alan Johnson. „Nie możesz pozwolić tym drogim ludziom siedzieć i nic nie robić”.

Następuje ruch Goldmana mniejsze akcje Morgan Stanley, grupa miejska i Barclays w ostatnich miesiącach. oblegany Pożyczka szwajcarskaktóra jest w trakcie restrukturyzacji, zapowiedziała, że ​​w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2022 r. zwolni 2700 pracowników i zamierza zwolnić łącznie 9000 pozycji do 2025 r.

Tymczasem Goldman wciąż posuwa się naprzód z planami zatrudniania młodszych bankierów w innych obszarach, jeśli zajdzie taka potrzeba, podało źródło.

Redukcja zatrudnienia w Goldman prawdopodobnie nie będzie ostatnią, ponieważ Wall Street przygotowuje się do zimy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *