Dlaczego cena Ethereum (ETH) wzrosła dzisiaj?


0
Categories : Rynki

Natywny token Ethereum, Ether (Ethereum), wzrósł do najwyższego poziomu od trzech tygodni, umacniając się w zgodzie z szerszym rynkiem kryptograficznyma także akcje.

Cena ETH wzrosła do najwyższego poziomu od trzech tygodni

9 stycznia cena ETH wzrosła o 2,85%, przekraczając 1325 USD po raz pierwszy od trzech tygodni, co jest kluczowym poziomem, który może utorować drogę do 1350 USD, jeśli poprzednia akcja cenowa na to wskazuje.

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła w tym samym okresie o 2,66%, czyli 21,18 mld USD.

Dzienny wykres cen ETH/USD. Źródło: widok handlowy

Schłodzenie inflacji podnosi cenę eteru

Inwestorzy gromadzą się na bardziej ryzykownych rynkach z powodu oznak spowolnienia inflacji.

Warto zauważyć, że 6 stycznia Departament Pracy USA raport płac poza rolnictwem pokazał spowolnienie wzrostu płac, co obserwatorzy rynku zinterpretowali jako znak, że jastrzębia polityka Fed skutecznie obniżyła inflację.

Taki scenariusz mógłby skłonić Fed do spowolnienia podwyżka stóp procentowychco z kolei może okazać się korzystne dla aktywów kryptograficznych, takich jak eter.

Teraz rynek czeka na świeże dane o cenach konsumpcyjnych w USA, które powinny zostać opublikowane 12 stycznia. Liczby te nadadzą ton dwudniowemu posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, które rozpocznie się 31 stycznia. Dane CME przedstawia konsensus rynkowy na podwyżkę stóp procentowych o 50-75 punktów bazowych w lutym.

Handlowcy opcji Ethereum stawiają na wzrost ETH o 160%.

Ponieważ wskaźniki makro stają się krótkoterminowe bycze dla rynków ryzyka, inwestorzy opcji Ether nabrali większej pewności co do możliwego wzrostu cen w pierwszym kwartale 2023 r.

Oddaj swój głos już teraz!

Warto zauważyć, że otwarte zainteresowanie eterem dla kontraktów wygasających 31 marca jest w większości bycze, a większość celów mieści się w przedziale od 3500 do 4000 USD, zgodnie z danymi śledzonymi przez Glassnode.

Opcje Ethereum otwierają się po cenie wykonania. źródło: glassnode

Perspektywy wzrostu otrzymują dodatkowe wsparcie od Jiang Zhuoer, współzałożyciela i dyrektora generalnego Bitcoin (BTC) serwis górniczy B.TOP, który wierzy Ether na dobre wyrwie się z obecnego dolnego przedziału między marcem a majem 2023 r., powołując się na deflacyjną podaż w ostatnich miesiącach.

Połączony: Modernizacja Ethereum w Szanghaju może dać impuls płynnym instrumentom pochodnym – oto jak

„Patrząc na dane Ethereum, stopa inflacji wyniosła 3,59%, gdy ETH był w Proof-of-Work (POW). Stopa inflacji Bitcoina wynosi 1,72%” – napisał, dodając:

„Nawet po bessie z nieaktywnym spalaniem monet, stopa inflacji ETH wynosi tylko 0,01%. […] Z tych danych możemy wywnioskować, że hossa ETH rozpocznie się w spiralnym trybie deflacyjnym.”

Szybkość dostaw Ethereum po aktualizacji sieci do Proof-of-Stake. Źródło: pieniądze ultradźwiękowe

Jednak Fed będzie musiał zaobserwować stały spadek inflacji, zanim zwolni tempo podwyżki stóp. ostrzeżony Edward Park, dyrektor inwestycyjny londyńskiej firmy Brooks Macdonald.

Jeśli tak się nie stanie, sentyment inwestorów do ryzyka może ponownie się osłabić, co w takim scenariuszu może spowodować powrót Etheru poniżej 1000 USD, potencjalnie tworząc podwójne dno.

Ten artykuł nie zawiera porad ani rekomendacji inwestycyjnych. Każda inwestycja i krok handlowy wiąże się z ryzykiem, a czytelnicy powinni przeprowadzić własne rozeznanie przy podejmowaniu decyzji.