Dane mobilne nie działają? 5 sposobów rozwiązania problemu


0
Categories : Telefon komórkowy

Jeśli często napotykasz problemy z danymi mobilnymi, czytaj dalej. Być może mamy coś, czego możesz użyć, gdy następnym razem znajdziesz się w tragicznej sytuacji.

Divyanshi Sharma

Nowe Delhi,AKTUALIZACJA: 10 stycznia 2023 o 16:34 IST

Divyanshi Sharma: Usługi 5G w Indiach zostały oficjalnie uruchomione w październiku 2022 r., a przewoźnicy Jio, Vi i Airtel byli pionierami w momencie uruchomienia. Podczas gdy niektórzy ludzie korzystają z szybkiego Internetu przez 5G, są inni, którzy mają trudności ze znalezieniem łączności nawet w obszarach metropolitalnych. Zbyt często mobilna transmisja danych nas odcinała i jedyne, co nam pozostało, to irytujące ekrany ładowania i wyskakujące komunikaty o braku połączenia z Internetem. Jeśli często napotykasz problemy z danymi mobilnymi, czytaj dalej. Być może mamy coś, czego możesz użyć, gdy następnym razem znajdziesz się w tragicznej sytuacji.

Chociaż nie ma magicznej sztuczki, aby dostroić i uruchomić mobilną transmisję danych, oto kilka wskazówek, które możesz wypróbować. Oczywiście „próba wyłączenia i ponownego włączenia” jest jedną z pierwszych rzeczy, które robimy, ale na wypadek, gdyby ta dobra stara mantra nie zadziałała, oto kilka wskazówek, które mogą się przydać.

1. Włącz tryb samolotowy lub uruchom ponownie telefon.

W dawnych dobrych czasach mogliśmy wyjąć baterie telefonu i włączyć je ponownie w przypadku jakichkolwiek problemów z siecią, co pomogło naprawić łączność mobilną, zawieszanie się telefonu i nie tylko. Chociaż baterii telefonu nie można już wyjąć, możesz włączyć tryb samolotowy na kilka minut, a następnie ponownie go wyłączyć. W większości przypadków przełączanie trybu samolotowego działa jako szybki sposób na naprawienie mobilnych sieci danych.

Jeśli jednak tryb samolotowy nie działa, spróbuj wyłączyć telefon i włączyć go ponownie po kilku minutach.

2. Włóż ponownie kartę SIM

Jeśli używasz fizycznej karty SIM, wyjęcie jej z urządzenia i ponowne włożenie może być najlepszym rozwiązaniem i natychmiast rozwiązać problem.

3. Włącz przełączanie między sieciami

Jeśli korzystasz z dwóch kart SIM, zaleca się włączenie w telefonie opcji wyboru najlepszej dostępnej sieci. Oto jak to zrobić:

Dla użytkowników iPhone’a-

  • Przejdź do ustawień > Dane mobilne.
  • Kliknij Dane mobilne.
  • Kliknij opcję „Zezwalaj na przełączanie danych mobilnych”.

Dla użytkowników Androida

  • Przejdź do ustawień i wybierz sieć komórkową
  • Stuknij w zarządzaj kartą SIM.
  • Włącz przełączanie połączenia danych podczas połączeń.

4. Sprawdź limit sieci komórkowej

Czasami, gdy używasz dużo danych mobilnych, dzienny limit zostaje osiągnięty, co powoduje, że dane mobilne nie działają. Prawie wszyscy dostawcy usług wysyłają powiadomienie tekstowe, gdy dzienny limit danych mobilnych zbliża się lub wygasa. Uważaj na takie wiadomości i wybierz plan, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

5. Upewnij się, że Twój telefon jest aktualny

Ludzie zwykle pomijają aktualizacje oprogramowania jako niepotrzebne. Chociaż nie każda aktualizacja oprogramowania będzie zawierała coś wystarczająco dużego, wszystkie aktualizacje są wymagane. Jeśli komórkowa transmisja danych w Twoim telefonie nie działa i od jakiegoś czasu nie aktualizowałeś telefonu, istnieje duża szansa, że ​​przegapiłeś ważną aktualizację poprawiającą szybkość połączenia. Odśwież telefon z menu ustawień i miej nadzieję na najlepsze.

Jeśli żadna z tych sztuczek nie zadziała, zawsze warto skontaktować się z usługodawcą i poinformować go o napotkanych problemach. Jeśli coś jest nie tak z Twoim kontem lub kartą SIM, której używasz, pomogą Ci rozwiązać problem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *