Chiński dyrektor generalny zaprzecza plotkom o Tesli „Model 2”, „Pi Phone” i Tom Zhu


0
Categories : Telefon komórkowy

Tesla nie ma zespołu ds. public relations, a nawet gdy firma odpowiada mediom, jej odpowiedzi są krótkie i zwięzłe. Doszło do tego w zeszłym miesiącu, kiedy w kilku głównych mediach pojawiły się pogłoski o wstrzymaniu produkcji w Giga Shanghai w zeszłym tygodniu w grudniu z powodu słabnącego popytu. W odpowiedzi na falę doniesień Tesla China po prostu skomentowała, że ​​​​doniesienia są „nieprawdziwe”.

Jak się okazuje, Tesla China rzeczywiście miała na myśli, że raporty nie były w pełni dokładny. Giga Shanghai zawiesiła produkcję w ostatnim tygodniu grudnia, ale było to spowodowane m.in utrzymanie linii produkcyjneja nie kwestia popytu. Chociaż można argumentować, że reakcja Tesli w Chinach mogła być lepsza – i z pewnością mogła być lepsza – była to już znacznie większa odpowiedź niż zwykle wypuszcza Tesla.

Wywiad z CEO Tesli w Chinach

W USA Tesla zwykle nie udziela nawet oficjalnych odpowiedzi. Elon Musk często publikuje posty na temat Tesli i wyjaśnia problemy na Twitterze, ale poza tym firma robi bardzo niewiele, aby odpowiedzieć na plotki lub wiadomości. Dlatego było to bardzo oczekiwane wydarzenie, kiedy wiceprezes Tesli Grace Tao wywiad z chińskimi mediami. Poruszyła w nim wiele istotnych tematów, m.in Strategia ustalania cen pojazdów w Chinacha także niektóre plotki dotyczące firmy.

Krążą plotki o Tesli, a wśród najbardziej godnych uwagi jest prawdopodobnie „Model 2”, samochód, który ma być tańszym następcą Modelu 3 i Modelu Y; „Pi Phone”, telefon komórkowy, który od pewnego czasu spamuje kilka kanałów YouTube; oraz promowanie Toma Zhu z Tesli w Chinach jako „zastępcy dowódcy” w firmie. Odpowiedź Grace Tao była szybka i bezpośrednia i zauważyła, że ​​„plotki nie są prawdziwe”.

Teraz, jeśli widzisz analogię między odrzuceniem niedawno wiceprezesa na odpowiedź Tesli w Chinach na doniesienia z zeszłego miesiąca o zamknięciu Giga Shanghai, nie jesteś sam. Mając to na uwadze – i jeśli można spekulować – być może zaprzeczenie Tao można również zinterpretować jako nie do końca dokładne plotki. Z naciskiem na „całkowicie”.

Model 2, telefon komórkowy i Tom Zhu

Tesla, na przykład, pracował nad mniejsza platforma samochodowa już od jakiegoś czasu. Elon Musk przez jakiś czas raczej lekceważył samochód, woląc dedykowana futurystyczna taksówka robota bez kierownicy, ale w przeszłości dzielił się kilkoma szczegółami na temat nadchodzącego samochodu. Na przykład Musk zauważył, że przystępny cenowo samochód Tesli przewyższy produkcję Modelu 3 i Modelu Y. Jego platforma będzie również kosztować mniej więcej tyle samo, co Model 3 i Model Y. Nie można zaprzeczyć, że Tesla pracuje nad niedrogim samochodem, dlatego Niedawne zaprzeczenie VP może również po prostu oznaczać, że „nieprawda” w plotce była proponowana nazwa pojazdu elektrycznego„Model 2”.

Jeśli chodzi o „telefon Pi” Tesli, Elon Musk zauważył w przeszłości, że nie jest zamknięty na ten pomysł. produkcja telefonów komórkowych jeśli Apple lub Google zablokują Twittera, ale to wszystko. W przeciwieństwie do tego, co sugerowano w spamującym filmie YouTube, „telefon Tesli” to tylko zabawny pomysł, nic więcej. Wzrost Toma Zhu nie został potwierdzony przez Teslę, ale znaki wskazują na dyrektora. przyjąć większą rolę w firmie. Jednocześnie stanowisko Zhu nie musi być „zastępcą dowódcy” po Elonie Musku. Jego tytuł zawodowy, jeśli założenia okażą się słuszne, mógłby po prostu zostać stworzony tak, aby dokładnie opisywał jego szersze obowiązki w firmie.

Wywiad wiceprezes Tesli Grace Tao z lokalnymi chińskimi mediami można obejrzeć tutaj.

Zespół Teslarati byłby wdzięczny za wiadomość od Ciebie. Jeśli masz jakieś rady, skontaktuj się ze mną pod adresem Maria@teslarati.com lub przez Twittera @Writer_01001101.

Plotki o Tesli „Model 2”, telefon komórkowy i Tom Zhu, „zastępca dowódcy”, obalone przez chińskiego dyrektora naczelnego


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *