Certyfikowani trenerzy twierdzą, że nigdy nie powinieneś tracić czasu na siłowni, wykonując te ćwiczenia.


0
Categories : fitness

Możesz pomyśleć, że to po prostu rozwój oznacza, że ​​szybko wyzdrowiejesz i schudniesz, prawda? Nie całkiem. Nie każdy ruch lub element wyposażenia na siłowni sprawi, że będziesz silniejszy lub lepszy. Niektóre z nich nie są aż tak przydatne, bez względu na to, ile powtórzeń wykonasz. Aby dowiedzieć się więcej o ćwiczeniach, które po prostu marnują Twój czas, rozmawialiśmy z Bishnu Pada Das oraz Matta Haasacertyfikowani trenerzy fitness. Oni powiedzieli uginanie ramion na biceps, wyciskanie nógoraz brzuszki kończy się wyrządzaniem mięśniom więcej szkody niż pożytku lub po prostu brakiem poprawy. Przeczytaj więcej poniżej!

Ponad 75 pomysłów na prezent dla wszystkich na Twojej liście świątecznej

Uginanie ramion na biceps.

Shutterstock

Uginanie bicepsa z prostą sztangą

Uginanie bicepsów jest bardzo popularnym ćwiczeniem siłowym, które angażuje mięśnie ramion i, w mniejszym stopniu, mięśnie przedramion. Do tego ćwiczenia możesz użyć różnych urządzeń i uchwytów, w tym hantli, kettlebells, taśm oporowych, maszyn linowych lub prostych sztang. Chociaż to ćwiczenie jest stosowane w wielu programach treningowych, certyfikowani trenerzy, tacy jak Haas, nie zalecają prostych ugięć ze sztangą.

„Zginanie bicepsa na stojąco jest ćwiczeniem, które skupia się tylko na bicepsie i łatwo jest je źle wykonać” — podkreśla. „Kiedy stoisz, łatwo jest oszukiwać i podnosić z impetem, gdy jesteś zmęczony. Jeśli chcesz efektywniej trenować ramiona, wybieraj złożone ćwiczenia, które angażują ręce bardziej funkcjonalnie, takie jak podciąganie na drążku. twoim celem są dobrze zarysowane ramiona, wtedy lepiej popracuj nad tricepsem, który stanowi 70% całkowitej masy ramienia. Aby zmaksymalizować czas treningu ramion, skup się na ćwiczeniach, które wykorzystują dodatkowy ciężar i opór. Pomoże ci rzucić wyzwanie mięśniom, zbudować siłę i osiągnąć cele fitness!

Kobieta robi prasę do nóg.

Shutterstock

Wyciskanie nóg i rozciąganie nóg

Prasa do nóg to ćwiczenie oporowe, w którym osoba odpycha od siebie ciężar lub opór nogami. Prasa do nóg może być używana do poprawy ogólnej siły dolnej części ciała. Niestety, to ćwiczenie może pogorszyć, a nawet uszkodzić mięśnie nóg, zamiast budować siłę.

„Te ćwiczenia mogą być mniej skuteczne w zwiększaniu ogólnej siły nóg i rozmiaru nóg, ponieważ są ukierunkowane tylko na jedną grupę mięśni (czwórki do prostowania nóg oraz czworogłowe i ścięgna podkolanowe do wyciskania nóg)” – mówi Das. „Ćwiczenia złożone, które angażują wiele grup mięśni, takie jak przysiady i wypady, mogą być bardziej skuteczne w zwiększaniu ogólnej siły i rozmiaru nóg, ponieważ wymagają współpracy mięśni, aby zakończyć ruch”.

Ponieważ ćwiczenie jest ukierunkowane tylko na jedną określoną grupę mięśni, nie działa na rozwój równowagi lub stabilności mięśni, co jest ważną częścią ogólnego stanu zdrowia nóg. Ponadto zbyt duży nacisk na izolowany mięsień może prowadzić do braku równowagi mięśniowej i nadmiernych obrażeń. Haas ma najlepsze pomysły na treningi. Poleca: A. kucaćktóry jest ukierunkowany na więcej mięśni nóg i mięśni stabilizujących i może być wykonywany bez obciążenia lub na siłowni z takim ciężarem, jaki możesz bezpiecznie udźwignąć. ”

Kobieta robi brzuszki.

Shutterstock

Przysiady i brzuszki

Brzuszki to trening ukierunkowany na mięśnie brzucha w celu zbudowania mięśni brzucha i spłaszczyć brzuch. Das mówi: „Te ćwiczenia na mięśnie brzucha są ukierunkowane tylko na mięsień prosty brzucha (sześciopak mięśni) i [do] inne główne mięśnie, takie jak mięśnie skośne i poprzeczne brzucha, nie działają efektywnie. Mięśnie te są ważne dla stabilności i wsparcia i powinny być uwzględnione w każdym kompleksowym programie treningu podstawowego”. zmęczony chrupaniem a w celu poprawy rozmiaru, siły i definicji mięśni brzucha znacznie skuteczniejsze jest skupienie się na ciężkich ruchach złożonych, takich jak przysiady i martwy ciąg, które wymagają dużego wysiłku rdzenia.

Na koniec ważne jest zbadanie, jak skuteczne są ćwiczenia budujące mięśnie. Jeśli nie masz pewności, weź pod uwagę zalecenia firmy Das i Haas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *