Będziemy tęsknić za domami bez domów, kiedy ich zabraknie

Pokryje to hojny wzrost wynagrodzeń pielęgniarek. Pomoże to NHS. Przywróci to finanse publiczne na właściwe tory, a nawet sprawi, że kraj stanie się bardziej wyrównany. Partia Pracy ma proste decyzja do większości problemów, przed którymi stoi Wielka Brytania. Spowoduje to usunięcie statusu „obcego” i zebranie wielu dodatkowych dochodów podatkowych od bogatych cudzoziemców. Witam, voila, problem rozwiązany. Problem polega na tym, że w planie jest mały błąd. Oni już uciekają i będziemy za nimi tęsknić, kiedy znikną.

To kompletna fantazja myśleć, że uzyskamy jakiekolwiek dodatkowe wpływy podatkowe z usunięcia statusu niemieszkańca.

Status pseudonimu zawsze budził kontrowersje. Pozwala to każdemu, kto nie jest Brytyjczykiem, na przykład żonie premiera, płacić podatek tylko od pieniędzy, które przywożą do kraju, a nie od majątku, który posiada za granicą. Tak więc osoba posiadająca fortunę wartą kilka miliardów może ostatecznie płacić tylko kilkaset tysięcy funtów podatków rocznie. Oczywiście, jeśli opodatkowasz je stawką 45%, otrzymasz dużo dodatkowych pieniędzy. Rzeczywiście, zaledwie w zeszłym tygodniu przywódca Partii Pracy, Sir Keir Starmer, obiecał pozbyć się swojego statusu „niedominującego”, aby wydać pieniądze na NHS.

To jest polityka ludzi. Wszystkim podoba się pomysł większego opodatkowania bogatych obcokrajowców, aby pokryć wyższe wydatki. A jednak, co by się stało, gdyby nie byli tak pochłonięci całym planem?

Dane opublikowane w tym tygodniu pokazują, że liczba niezarejestrowanych osób już zaczęła spadać. Liczba nowych wnioskodawców spadła z 14 200 do 8 500 w roku podatkowym 2020-21 i z 15 400 w latach 2018-2019. Nietrudno zgadnąć, dlaczego. Już pobieramy od nich dodatkowe opłaty za życie w Wielkiej Brytanii, a teraz stoją w obliczu bezpośredniego zagrożenia ogromnym wzrostem ich zobowiązań podatkowych. Jest prawdopodobne, że w ostatnim roku podatkowym, kiedy Partia Pracy prawie na pewno wygra następne wybory, ich liczba spadła do minimum, a wielu innych zaczęło pakować torby Gucciego i wyjeżdżać.

W rzeczywistości byłoby kompletną fantazją sądzić, że otrzymamy jakiekolwiek dodatkowe wpływy podatkowe z tytułu usunięcia statusu osoby niebędącej domem. Z definicji wszyscy ci ludzie są bardzo zamożni, mobilni na całym świecie i nie mają silnych związków z Wielką Brytanią. Jest wiele innych miejsc, w których mogą mieszkać, jeśli chcą. Anulując go, nie pobierzemy dodatkowych pieniędzy. Co gorsza, biorąc pod uwagę, że wielu z nich to przedsiębiorcy tworzący nowe biznesy, a wielu innych to inwestorzy w Wielkiej Brytanii, stracimy bogactwo i miejsca pracy, które tworzą.

Wyprzedaż świąteczna: zaoszczędź ponad 60%

Zyskaj cały rok Widz już od 49 funtów

POPYT

Jeśli chcemy, możemy je opodatkować na zawrotnym poziomie. Ale nie ma co udawać, że kapryśność pozostanie. Odchodzą już masowo, a wielu innych odejdzie, zanim Partia Pracy obejmie rządy – i będziemy za nimi tęsknić, kiedy odejdą.

Leave a Comment