ArchOver wycofuje się z rynku pożyczek P2P

Pożyczki alternatywne

W ciągu najbliższych dwóch lat firma będzie refinansować i likwidować część portfela kredytów detalicznych.

ArchOver wycofuje się z rynku pożyczek P2P

Źródło obrazu: Pexels/Monicore

ArchOver, platforma pożyczek biznesowych, wychodzi z rynku pożyczek peer-to-peer, dołączając do podobnych Koło finansowania oraz zupa które zniknęły z rynku w ostatnich latach.

Od dzisiaj firma nie będzie przyjmować nowych pożyczkodawców detalicznych na swoją platformę.

początek w 2014 roku jako pierwsza platforma P2P oferta udostępnienia inwestorom pożyczkowym produktu ubezpieczeniowego gwarantowanego przez Lloyd’s of London. Dziś jest własnością Grupy Hampden.

„Dzisiaj koncentrujemy się na P2P, ale koszty i regulacje wraz z nieprzewidywalnym apetytem pożyczkodawców w tych niestabilnych czasach oznaczają, że musimy przejść na model, który zapewnia nam wielkość i bezpieczeństwo funduszy, co oznacza pieniądze instytucjonalne” – powiedziała Charlotte Marsh, dyrektor zarządzający ArchOver.

ArchOver przekazała ponad 160 milionów funtów pożyczek brytyjskim MŚP, podała firma, i stworzyła kilka produktów kredytowych przepływów pieniężnych od czasu jej uruchomienia. Obejmują one finansowanie MBO/MBI, jak również niezabezpieczone z góry finansowanie badań i rozwoju oraz dotacje.

Firma będzie refinansować i likwidować część swojego portfela pożyczkodawców detalicznych w ciągu najbliższych dwóch lat. Archer Dyrektor operacyjny Iana Andersona.

„W ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy znaczny popyt ze strony pożyczkobiorców na nasze produkty pożyczkowe, zwłaszcza w przedziale 750 000 GBP, i będziemy starać się wykorzystać ten rynek w przyszłości”.

Zapisz się do naszego newslettera

Leave a Comment