ArchOver wycofuje się z rynku P2P, powołując się na koszty i regulacje


0
Categories : Rynki

Pożyczkodawca biznesowy ArchOver opuszcza rynek pożyczek peer-to-peer i nie przyjmuje nowych pożyczkodawców detalicznych na swojej platformie ze skutkiem natychmiastowym.

Platforma obwiniała decyzję o kosztach i regulacjach, a także trwającej niestabilności gospodarczej.

„Dzisiaj koncentrujemy się na P2P, ale koszty i regulacje wraz z nieprzewidywalnym apetytem pożyczkodawców w tych niestabilnych czasach oznaczają, że musimy przejść na model, który zapewnia nam wielkość i bezpieczeństwo funduszy, co oznacza pieniądze instytucjonalne” — wyjaśniła Charlotte Marsh, dyrektor zarządzający ArchOver.

Czytaj więcej: Straty ArchOver rosną, ale rośnie liczba wierzycieli

Platforma pożyczek biznesowych została założona w 2014 roku i od tego czasu udzieliła ponad 160 milionów funtów pożyczek brytyjskim firmom. Opracowała również szereg produktów kredytowych zapewniających przepływ środków pieniężnych, a także niezabezpieczone badania i rozwój oraz finansowanie zaliczkowe oparte na dotacjach.

Czytaj więcej: Wznowienie rozdań Lendy

„Przy pełnym wsparciu naszych właścicieli Hampden Group będziemy refinansować i likwidować element kredytów detalicznych w naszym portfelu kredytowym w ciągu najbliższych dwóch lat” — powiedział Ian Anderson, dyrektor operacyjny firmy.

„W ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy znaczny popyt ze strony pożyczkobiorców na nasze produkty pożyczkowe, zwłaszcza w przedziale 750 000 GBP, i będziemy starać się wykorzystać ten rynek w przyszłości”.

Czytaj więcej: Inwestorzy Crowd2Fund inwestują 2,2 miliona funtów w „ekscytujący” rok 2022

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *