Apple iPhone kończy dziś 16 lat!


0
Categories : Telefon komórkowy

Dokładnie 16 lat temu dyrektor generalny Apple, Steve Jobs, wszedł na scenę MacWorld, aby zaprezentować zupełnie nowy produkt, powiedział Jobs, szerokoekranowy iPod z obsługą dotykową, rewolucyjny telefon komórkowy i rewolucyjny komunikator internetowy.

iPhone przyćmi iPoda, którego ostatni został wycofany ze sprzedaży w zeszłym roku. Nie tylko to, ale iPhone, który jest zdecydowanie najważniejszym produktem Apple. Spójrz na najnowszy raport o zarobkach firmy: iPhone wygenerował 42 miliardy dolarów zysku netto, więcej niż Mac, iPad i urządzenia ubieralne razem wzięte.

Nawiasem mówiąc, iPad jest odgałęzieniem iPhone’a i jest obecnie wiodącym tabletem na świecie. Doświadczenie Apple w opracowywaniu chipsetów dla iPhone’a i iPada skłoniło Apple do oderwania się od Intela i przestawienia komputerów Mac na układy oparte na ARM.

iPhone stał się także sercem bogatego ekosystemu akcesoriów, od słuchawek po smartwatche, które również przynoszą miliardy dolarów co kwartał.

Czy ci się to podoba, czy nie, iPhone był jednym z najbardziej wpływowych produktów ostatnich kilku dekad i pomógł ukształtować branżę telefonii komórkowej w tym czasie.

Życzmy więc wszystkim iPhone’owi wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Jeśli szukasz nostalgii, możesz obejrzeć naszą serię Anti-Clockwise — część 1 i część 2 — o początkach iPhone’a.

Przez

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *