Aplikacja E-Yuan dodaje funkcję płatności, gdy telefony komórkowe są wyłączone lub odłączone

(Yicai Global) 11 stycznia — Chiny dodały nową funkcję do swojej aplikacji do płatności w juanach cyfrowych, dzięki czemu telefon komórkowy może być nadal używany do płatności bez połączenia z Internetem lub zasilania.

Firma Yicai Global dowiedziała się, że funkcji Tap to Pay można używać do dokonywania płatności nawet wtedy, gdy telefony komórkowe są wyłączone. Użytkownicy muszą aktywować tę funkcję w aplikacji e-RMB i wybrać, ile razy mogą z niej korzystać i ile mogą zapłacić po wyłączeniu telefonu.

System jest dostępny dla telefonów komórkowych z systemem Android i będzie dostępny w przyszłości dla innych telefonów. Użytkownicy mogą znaleźć funkcję płatności bez internetu lub jedzenia w ustawieniach płatności aplikacji e-yuan.

Ta przydatna funkcja wzbudziła obawy związane z bezpieczeństwem, zwłaszcza jeśli chodzi o to, czy inne osoby mogą wydawać pieniądze za pomocą zgubionego lub skradzionego telefonu komórkowego.

Ale kod weryfikacyjny musi zostać wprowadzony na urządzeniu, jeśli płatność przekroczy limit bez kodu, a płatność zostanie zrealizowana tylko wtedy, gdy przejdzie weryfikację systemu, powiedział Yicai Global. Użytkownicy mogą również ustawić limity płatności w ustawieniach telefonu.

Ponadto, jeśli użytkownicy zgubili telefon komórkowy, mogą zalogować się do aplikacji e-RMB na innym telefonie komórkowym, aby zawiesić funkcję płatności w przypadku braku zasilania.

Płacenie w trybie offline lub bez zasilania to niestandardowy scenariusz, ale według innego eksperta w niektórych sytuacjach może pomóc użytkownikom cierpiącym na brak gotówki w płaceniu.

Redaktor: Tom Litting

Leave a Comment