Amey inwestuje w nowe możliwości mobilnej transmisji danych


0
Categories : Telefon komórkowy

Inwestując w nowe możliwości mobilnej transmisji danych, Amey Consulting ma nadzieję pomóc klientom w dostarczaniu lepszych rozwiązań transportowych. W ramach transakcji firma konsultingowa przejmuje aktywa brytyjskiej firmy technologicznej Citi Logik.

Alex Gilbert, dyrektor zarządzający Amey Consulting, skomentował: „Cieszymy się, że możemy powitać ludzi i umiejętności Citi Logik w Amey Consulting… Widzieliśmy wyraźną zgodność między umiejętnościami, które posiadamy w naszej firmie Amey Consulting, a umiejętnościami zespołu w Amey Consulting. Logika miasta. Zapewnia to naprawdę ekscytującą okazję do opracowywania nowych produktów i usług przy użyciu danych sieci komórkowej wraz z naszą zastrzeżoną technologią”.

Posunięcie to jest pierwszym, odkąd Amey zostało kupione przez akcjonariuszy One Equity Partners (OEP) i Buckthorn. Dodanie aktywów i pracowników byłej brytyjskiej firmy technologicznej Citi Logik do jej szeregów otworzy nowe możliwości wspierania istniejących zespołów Amey ds. planowania transportu, inteligentnej mobilności i zakwaterowania.

Amey inwestuje w nowe możliwości mobilnej transmisji danych

Według Gilberta: „Pozwoli nam to zapewnić naszym klientom, właścicielom krytycznej infrastruktury krajowej, innowacyjne usługi analityczne, które pomogą stworzyć lepsze i bezpieczniejsze sieci transportowe dla ludności, co z kolei przyczyni się do wzrostu gospodarczego. “.

Założona w 2012 roku firma Citi Logik pracowała nad ponad 100 projektami transportowymi i urbanistycznymi w Wielkiej Brytanii i za granicą, obejmującymi inteligentne urządzenia mobilne, inteligentne miasta, handel detaliczny i reklamę oraz sektory środowiska zbudowanego. Firma współpracowała z klientami, takimi jak Greater London Authority, Department of Economics, Govia Thameslink i różnymi władzami lokalnymi.

Usługi doradcze i analityczne Amey są już pionierami w wykorzystaniu nauki o danych dla głównych klientów infrastrukturalnych, w tym Network Rail, National Highways i Transport for Wales. Patrząc w przyszłość, Amey wdroży swój nowy dział, aby wykorzystać plany podróży z anonimowych danych z telefonów komórkowych, aby pomóc planistom transportu w podejmowaniu lepszych decyzji opartych na dowodach.

Tymczasem Andy Milner, który ponownie dołączył do Amey jako dyrektor generalny na początku 2023 r. po przejęciu Amey OEP i Buckthorn, jest zaangażowany w dalsze rozszerzanie zdolności Amey w zakresie opracowywania infrastruktury cyfrowej i rozwiązań operacyjnych opartych na danych. Obecnie zatrudnia około 11 000 specjalistów w całej Wielkiej Brytanii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *