Aktualizacje na żywo: Bed Bath & Beyond dokonuje skoków w niezrównoważonym handlu po ostrzeżeniu o bankructwie

Akcje amerykańskie straciły wcześniejsze zyski po tym, jak dwóch członków Rezerwy Federalnej powiedziało, że spodziewają się wzrostu stopy dyskontowej powyżej 5% w 2023 r., osłabiając nadzieje inwestorów na mniej restrykcyjną politykę pieniężną.

S&P 500 z Wall Street, który w poniedziałek wzrósł o 1,4%, zamknął się w poniedziałek o 0,1%, a wśród strat znalazły się akcje farmaceutyczne. Nasdaq Composite Technology Index, który w pewnym momencie wzrósł o prawie 2,3%, zamknął się o 0,6%. Tesli a producenci chipów Nvidia i Advanced Micro Devices odnotowali wzrost o ponad 5%.

Oba indeksy złagodziły wzrosty w handlu po południu po wypowiedziach prezesów amerykańskich banków centralnych w San Francisco i Atlancie, że stopa funduszy federalnych powinna przekroczyć 5%, aby spowolnić inflację. Prezes Fed z Atlanty, Rafael Bostic, powiedział, że stopy procentowe powinny pozostać powyżej tego poziomu „przez długi czas”.

Poniedziałkowe jastrzębie komentarze kontrastowały z gołębim sygnałem ze strony traderów opartym na piątkowych danych rządu USA, które pokazały, że średnie wynagrodzenie godzinowe pracowników wzrosło sezonowo o 4,6% rok do roku w grudniu, w porównaniu z 4,8% w poprzednim miesiącu. wzrostowa presja na inflację. W ostatnim miesiącu 2022 r. największa gospodarka świata dodała 223 000 miejsc pracy, więcej niż oczekiwali ekonomiści, ale mniej niż wzrost o 256 000 w listopadzie.

W rezultacie wzrosły obligacje skarbowe, a rentowność dwuletnich obligacji skarbowych, która jest wrażliwa na oczekiwania dotyczące stóp procentowych, spadła o prawie ćwierć punktu procentowego. Rentowności obligacji spadły w poniedziałek o kolejne 0,05 punktu procentowego do 4,20%. Rentowności obligacji są odwrotnie proporcjonalne do cen.

Więcej w wydaniu codziennym ruch na rynku.

Leave a Comment