Akcje rosną po rajdzie z zeszłego tygodnia

Akcje w USA wzrosły w poniedziałek, przedłużając niedawny rajd po pierwszym dużym rajdzie w 2023 roku w zeszłym tygodniu.

Technologia rozwinęła się wraz z Nasdaq Composite (^ IXIC) wzrosła w środku dnia o 1,5%. S&P 500 (Bibliografia) wzrósł o około 0,6%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (Bibliografia) tuż powyżej progu rentowności.

Dolar amerykański nadal spadał, a cena ropy naftowej zebrał się na rozpoczęcie tygodnia ze względu na optymizm popytu po ponownym otwarciu Chin. Kontrakty terminowe na West Texas Intermediate (WTI), amerykański benchmark, wzrosły w poniedziałek o prawie 3% do ceny nieco poniżej 76 USD za baryłkę.

Niektóre z największych przegranych w 2022 roku doprowadziły do ​​​​wzrostów w poniedziałek. Megacaps, w tym Apple (AAPL), Amazonka (AMZN) i Alfabet (GOOG, Google) wzrosła po południu odpowiednio o 1,5%, 2,9% i 1,9%.

Tesli (TSLA) również znalazł się w czołówce dnia, zyskując ponad 7%. Spadły akcje Coinbase (MONETA) wzrosła o 17%. ARK Innovation ETF Kathy Wood (ARCC) — lider w spółkach zajmujących się technologiami spekulacyjnymi i główny posiadacz obu powyższych nazw — wzrósł o ponad 6%.

Akcje detaliczne również były w centrum uwagi w poniedziałek. kilka firm ogłasza nowości przed kluczową konferencją ICR w tym tygodniu.

Lululemon (LULU) ostrzegł spodziewa się spadku marży brutto w czwartym kwartale ponieważ firma borykała się z rosnącymi kosztami w związku ze spowolnieniem wydatków konsumpcyjnych związanym z inflacją. Akcje spadły o 8,6%.

Późny piątek MacyM) również ostrzegał przed gwałtownym wzrostem sprzedaży, a akcje spadły w poniedziałek o 7%. Abercrombie and FitchANF), z kolei powiedział, że spadek sprzedaży będzie prawdopodobnie mniejszy niż się obawiano, podnosząc akcje o około 9,7%.

Udostępnia kąpiel w łóżku i nie tylko (BBBI), tymczasem wzrosła o 23% w niestabilnym obrocie — luka na punkt o 75% wyższa — po tym, jak w zeszłym tygodniu straciły prawie połowę swojej wartości, kiedy sprzedawca akcji memów powiedział, że zbliża się bankructwo. Bed Bath & Beyond poda wyniki we wtorek.

Ali Baba (angielski)KOBIETA) wzrosły w poniedziałek o około 4,1%, rosnąc szósty dzień z rzędu po współzałożycielu Jack Ma zgodził się zrezygnować z praw kontrolnych spółka zależna Ant Group specjalizująca się w technologiach finansowych.

Inwestorzy z niecierpliwością czekają na publikację w czwartek grudniowego indeksu cen konsumpcyjnych (CPI) – być może najważniejszego raportu gospodarczego miesiąca i ostatniego istotnego wskaźnika przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej w dniach 31 stycznia – lutego. 1, aby zabezpieczyć kolejną podwyżkę stóp procentowych. Wall Street zmierzy się również z pierwszą partią zysków nadchodzącego sezonu sprawozdawczego z megabanków z Wall Street w dalszej części tygodnia.

Wszystkie trzy główne indeksy w USA wystartował w piąteknapędzany przez oznaki spowolnienia wzrostu płac w ub ostatni miesięczny raport o pracy. S&P 500, Dow i Nasdaq wzrosły w poprzedniej sesji o co najmniej 2%. W ciągu tygodnia S&P 500 i Dow Jones Industrial Average wzrosły o około 1,5%, a Nasdaq o 1%.

Liczba zatrudnionych poza rolnictwem wzrosła w grudniu o 223 tys. stopa bezrobocia spadła do 3,5%. Liczby pokazują utrzymującą się nierównowagę między podażą a popytem na pracę, ale inwestorzy z zadowoleniem przyjęli to złagodzenie. zapłacić presję jako znak Fed może przemyśleć swój ambitny plan podwyżek stóp procentowych.

„Bez wątpienia rynek pracy był w stanie przetrwać przedłużającą się podwyżkę stóp procentowych lepiej, niż wielu się spodziewało” – powiedział w komentarzu e-mail Mike Lowengart, szef budowy portfela modelowego w Globalnym Biurze Inwestycyjnym Morgan Stanley. „Pamiętaj jednak, że polityka pieniężna jest opóźniona, więc bardziej prawdopodobne jest spowolnienie zatrudniania, a nie kiedy”.

„Protokoły Fed jasno wskazują, że stopy procentowe pozostaną wysokie przez cały rok 2023, więc inwestorzy powinni przygotować się na wyboistą drogę, zwłaszcza gdy wchodzimy w sezon sprawozdawczy i poznajemy perspektywy na nadchodzące tygodnie”.

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 5 stycznia 2023 r. REUTERS/Andrew Kelly

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 5 stycznia 2023 r. REUTERS/Andrew Kelly

Poniedziałek również oficjalnie rozpoczyna pierwszy tydzień sezonu sprawozdawczego za IV kwartał z JPMorgan (JPM), największy bank konsumencki w USA, toruje drogę do łagodniejszego niż zwykle okresu dla finansów przedsiębiorstw, ponieważ firmy walczą z inflacją i wyższymi stopami procentowymi.

Analitycy z Wall Street systematycznie obniżają prognozy zysków spółek z S&P 500 w ostatnich miesiącach 2022 roku.

Według FactSet Research, w ostatnim kwartale analitycy obniżyli swoje prognozy EPS o ponadprzeciętny margines 6,5% od 30 września do 31 grudnia. Dla porównania, według FactSet, średnia korekta w dół szacunków EPS za kwartał wyniosła 2,5% w ciągu ostatnich pięciu lat, 3,3% w ciągu ostatnich 10 lat i 3,8% w ciągu ostatnich 20 lat.

Alexandra Siemionova, korespondentka Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @alexandraandnyc

Kliknij tutaj, aby wyświetlić najnowsze notowania giełdowe platformy Yahoo Finance.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia giełdowe.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla Jabłko lub android

Śledź Yahoo Finance pod adresem Świergot, Facebook, Instagram, flipboard, Linkedinoraz Youtube

Leave a Comment