Akcje Roberta Waltersa spadają na oznaki spowolnienia na rynku pracy


0
Categories : Rynki

Akcje Roberta Waltersa spadły we wtorek po tym, jak brytyjski rekruter ostrzegł, że całoroczne zarobki będą poniżej oczekiwań rynkowych, biorąc pod uwagę oznaki spowolnienia na rynkach pracy w kilku kluczowych regionach.

Robert Walters, specjalista w zawodach umysłowych, takich jak prawo i księgowość, skorzystał na boomie na rynku rekrutacyjnym w ciągu ostatniego roku, biorąc pod uwagę braki kadrowe w wielu sektorach oraz ożywienie wzrostu przedsiębiorstw w wyniku skutków pandemia. wycofał się.

Jednak dyrektor generalny Robert Walters powiedział we wtorek, że „globalne otoczenie makroekonomiczne staje się coraz bardziej niepewne, ponieważ [last] kwartał posunął się naprzód, co skutkowało niższym poziomem aktywności rekrutacyjnej na wielu rynkach grupy”.

Dowody na odwrócenie na wcześniej kwitnącym rynku pracy pokazały, że akcje Roberta Waltersa spadły o ponad 10% we wczesnych transakcjach w Londynie, a akcje innych firm rekrutacyjnych, takich jak PageGroup, również spadły.

Pracodawcy stają się coraz bardziej ostrożni przy zatrudnianiu, biorąc pod uwagę oznaki spowolnienia gospodarczego w wielu częściach świata.

Jednak Robert Walters powiedział, że dochody netto z opłat i prowizji wzrosły w ostatnim kwartale o 11% do 105,3 mln GBP, przy czym wszystkie formy rekrutacji – stałe, kontraktowe, tymczasowe i outsourcing procesów rekrutacyjnych – rosną „pomimo bardziej niepewnych warunków rynkowych”.

Spółka podała, że ​​całoroczny zysk netto grupy będzie o ok. 20% wyższy, a całoroczny wynik będzie rekordowy, ale nieco poniżej obecnych oczekiwań rynkowych.

Przychody netto z opłat w regionie Azji i Pacyfiku wzrosły o 4% pomimo spadku przychodów w Japonii i Australii, największych przedsiębiorstwach regionu, podczas gdy przychody netto z opłat w Chinach kontynentalnych spadły o około jedną czwartą z powodu ograniczeń Covid-19.

Firma stwierdziła, że ​​„trudne warunki rynkowe w USA spowodowały znaczny spadek przychodów z opłat netto”. Wynik prowizyjny netto w Europie wzrósł o 21%, podczas gdy w Wielkiej Brytanii tylko o 8%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *