Akcje, dane, zarobki i aktualności


0
Categories : Gospodarka

Rzecznik EBC powiedział, że nie ma oznak złagodzenia oczekiwań inflacyjnych

Według rzecznika Europejskiego Banku Centralnego Roberta Holzmana, nie widać oznak osłabienia oczekiwań rynku co do inflacji.

Oświadczenie zostało pokazane na slajdzie wraz z przemówieniem na Konferencji Euromoney w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na slajdzie odnoszącym się do ostatniej podwyżki stóp Holzmann dodał, że „[p]stopy procentowe będą
powinna znacznie wzrosnąć, aby osiągnąć poziomy wystarczająco restrykcyjne, aby zapewnić terminowy powrót inflacji do średniookresowego celu 2%.

— Hannah Ward-Glenton

Francuska gospodarka trzyma się lepiej niż oczekiwano i powinna uniknąć twardego lądowania: Bank of France

Francois Villeroy de Gallo, prezes Banku Francji, powiedział w środę, że francuska gospodarka stawia opór lepiej niż oczekiwano i powinna być w stanie uniknąć „twardego lądowania”.

„Aktywność we Francji wykazuje większy opór niż oczekiwano” – powiedział Villeroy w Radio Classique.

Bank Francji powiedział, że francuska gospodarka prawdopodobnie nieco odbiła w ostatnim kwartale ubiegłego roku, ponieważ aktywność biznesowa gwałtownie wzrosła po strajkach w rafineriach w październiku i ponownym otwarciu większej liczby elektrowni jądrowych.

— Hannah Ward-Glenton

Akcje brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej Direct Line spadły o 29% po ostrzeżeniu o zyskach

Akcje Direct Line spadły o 29% po tym, jak brytyjska firma ubezpieczeniowa zrezygnowała z ostatecznej dywidendy za 2022 rok, co doprowadziło do największego jednodniowego spadku w historii.

Firma poinformowała, że ​​doświadczyła gwałtownego wzrostu roszczeń w okresie złej pogody w Wielkiej Brytanii w grudniu, co doprowadziło ubezpieczyciela do straty ubezpieczeniowej za rok.

Według Direct Line, presja inflacyjna i problemy z łańcuchem dostaw sprawiły, że naprawy samochodów są droższe, a nieoczekiwane upały i zimno zwiększyły popyt.

„Rada Dyrektorów uznaje znaczenie dywidend dla naszych akcjonariuszy i nadal podejmuje działania mające na celu przywrócenie solidności bilansu i zdolności do wypłaty dywidend jako priorytet, zgodnie z naszymi osiągnięciami w dostarczaniu zwrotów dla akcjonariuszy” — powiedział dyrektor generalny Penny James w oświadczenie.

— Hannah Ward-Glenton

CNBC Pro: Ten globalny ETF jest jedynym funduszem, który wykazał roczne zwroty w ciągu ostatniej dekady.

Jedyny ETF na akcje, który co roku przynosił dodatnie zwroty przez ostatnią dekadę, został odkryty przez CNBC Pro.

Jest to jedyny fundusz kontrolowany przez CNBC Pro obejmujący prawie 7000 akcyjnych funduszy ETF na całym świecie, który nie miał ani jednego roku ujemnych zwrotów między 1 stycznia 2013 r. a 31 grudnia 2022 r.

Według danych Koyfin oferował również inwestorom skumulowany roczny wzrost na poziomie 14% w tym samym okresie, znacznie więcej niż szersze fundusze śledzące indeksy.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

— Ganesh Rao

Kryptowaluty notują wzrosty, nawet gdy Coinbase ogłasza zwolnienia

Kryptowaluty wzrosły o cal po firmie kryptowalutowej Baza monet ogłoszony planuje zwolnić 20% siły roboczej ponieważ stara się zaoszczędzić pieniądze podczas pogorszenia koniunktury na rynku kryptowalut.

bitcoiny ten ostatni wzrósł o 1,55% do 17 459,63 USD według Coin Metrics. Eter dodał 1% do 1337,85 USD.

Wzrosły również inne monety cyfrowe, takie jak Cronos i Cardano.

Dyrektor generalny Brian Armstrong powiedział, że „nie ma sposobu” na obniżenie kosztów i zwiększenie szans na „odniesienie sukcesu we wszystkich scenariuszach” bez zmniejszania liczby pracowników.

— Li Ying Shan, Kate Rooney

CNBC Pro: „Kosztowny błąd: Citi mówi, że przestań oszczędzać – ujawnia dwa obszary, w które warto inwestować”

Inwestorzy przetrwali trudny rok 2022, kiedy akcje i obligacje spadały w wyniku szerszych zawirowań na rynku.

Podczas gdy wielu szukało schronienia we względnym bezpieczeństwie gotówki, Citi mówi, że nadszedł czas, aby to zadziałało i wymienia dwa sposoby wykorzystania go do generowania wyższych zwrotów.

Subskrybenci Pro mogą czytaj więcej tutaj.

— Ksawery Ong

Coinbase zwolni 20% pracowników

Akcje Coinbase wzrosły o 6% po tym, jak operator giełdy kryptowalut ogłosił plany redukcji 20% siły roboczej próbując obniżyć koszty.

Zwolnienia dotkną 950 miejsc pracy i oznaczają drugą rundę zwolnień firmy w ostatnich miesiącach. Coinbase zwolnił 18% swoich pracowników w czerwcu, przygotowując się na potencjalną recesję i zimę kryptowalut, twierdząc, że rośnie „zbyt szybko” podczas hossy.

Rynki kryptowalut znalazły się pod presją po upadku FTX, jednego z największych operatorów w branży.

Coinbase powiedział, że nowa runda zwolnień zmniejszy jego koszty operacyjne o 25% w kwartale kończącym się w marcu, wynika z nowego zgłoszenia regulacyjnego.

— Kate Rooney, Samantha Subin

Rynki europejskie: pierwsze rozmowy

Rynki europejskie otwierają się wyżej, ponieważ inwestorzy przygotowują się na więcej danych o inflacji jeszcze w tym tygodniu, a następnie w czwartek dane o cenach konsumpcyjnych w USA za grudzień.

Wielka Brytania FTSE 100 Oczekuje się, że indeks otworzy się o 26 punktów wyżej na poziomie 7720. DAKS 73 punkty wyżej (14 848) we Francji. CAC o 29 pkt do 6898, a Włochy FTSE MIB wzrosła o 109 punktów do 25 474, według IG.

Publikowane dane będą zawierały dane o rosyjskiej inflacji za grudzień oraz zyski brytyjskiego supermarketu Sainsbury’s.

— Holly Ellatt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *