9-minutowy trening zwinności całego ciała

Co by było, gdybyś w styczniu zignorował wszystkie głosy, które mówiły ci, kim „powinieneś być” i zamiast tego skupił się na znalezieniu zdrowych nawyków, które będą odpowiednie dla *ciebie*? Z ReNew Year pozbywamy się jedynie ograniczającego myślenia. Wybierz cel — ruch, jedzenie, dbanie o siebie lub wszystkie trzy — i kliknij Odśwież. Pobierz program

Z boku na bok, z przodu na tył, w górę iw dół. To wszystko jest inne płaszczyzna ruchua zdolność do szybkiego i mocnego poruszania się między nimi jest jednym ze sposobów zapobiegania urazom i reagowania na nieprzewidywalne momenty codziennego życia.

Nazywa się to zwinnością lub zdolnością twojego ciała do bycia „szybkim i zwinnym przy jednoczesnym zachowaniu kontroli”. Coreya Phelpsatrenerka fitness z Waszyngtonu, wcześniej powiedziałem ok + ok.

Zwinność łączy w sobie takie składniki, jak szybkość, kontrola i równowaga. Wymaga to również budowania siły, aby włókna mięśniowe mogły zacząć działać w mgnieniu oka.

Nowy trening zwinności całego ciała od certyfikowanego trenera osobistego Elżbieta Akinvalektóry prowadzi Well+Good’s Plan ruchu na Nowy Rok w tym miesiącu, pomoże ci trenować w tym celu. 9-minutowa sesja polega na utrzymaniu kontroli, a następnie zwiększeniu prędkości.

„Skoncentruj się na jakości, a nie na wszystkim innym” — mówi Akinvale. „A potem zaczynamy zwiększać intensywność tam, gdzie możemy”.

Zaczniesz od kilku przysiadów aktywujących mięśnie i otwierających stawy, które łączą głęboki przysiad ze skrętem kręgosłupa i unoszeniem ramion. Następnie przejdziesz do pracy całego ciała, która obejmuje ruchy takie jak wydłużone skręty w kształcie litery V, nadludzie, i więcej. W tej sekcji będziesz również naśladować szybką pracę nóg piłkarza z wieloma skokami z drabiny X (drabina nie jest wymagana) i zachęcać swoje ciało do wielokrotnego angażowania mięśni w zmieniającym się kierunku za pomocą ruchów, takich jak krok w bok.

Poruszaj się we własnym tempie, aż poczujesz się wystarczająco pewnie, aby przyspieszyć tempo, a wkrótce staniesz się zwinny jak kot, talizman główek zręcznościowych.

Leave a Comment