7 rzeczy, których potrzebujesz, aby Twoja domowa siłownia działała

  • Domowe siłownie nie muszą być dużymi, przestronnymi pomieszczeniami wyposażonymi w drogie maszyny.
  • Ci, którzy chcą kupić sprzęt do „domowej siłowni”, powinni ocenić swoje potrzeby fitness przed wydaniem dużych pieniędzy.
  • Na przykład żywność w twojej spiżarni jest świetnym zamiennikiem treningu siłowego.

Domowe siłownie stały się popularne podczas blokady Covid-19, kiedy placówki zdrowia i fitness zostały zmuszone do tymczasowego zamknięcia swoich drzwi.

Zanim poziomy blokad zostały złagodzone, ludzie byli zmuszani do pracy na swoich podwórkach, wolnych pokojach, garażach lub innych wolnych miejscach na swojej posesji.

Niektóre kluby zdrowia i fitnessu przeniosły swoje zajęcia grupowe na platformę wirtualną, a wielu trenerów osobistych zrobiło to samo.

Wiele osób zaczęło cieszyć się wygodą ćwiczeń w zaciszu domowym, przez co domowa siłownia stała się atrakcyjną opcją.

Niektóre osoby kupiły duży sprzęt, taki jak bieżnie, rowery powietrzne i duże kompleksy atlasowe, podczas gdy inne zdecydowały się na mniejszy i tańszy sprzęt, taki jak ciężarki i gumy oporowe, lub zdecydowały się na Trening funkcjonalny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | Dostosowanie treningów do cyklu miesiączkowego może pomóc w poprawie kondycji, ale tylko wtedy, gdy zostanie to zrobione prawidłowo.

Gdzie zacząć

Większość z nas nie ma miejsca, które moglibyśmy zamienić w domową siłownię, ale istnieją „podstawowe” elementy wyposażenia, które nie wymagają osobnego pomieszczenia.

1. Mata do ćwiczeń

To jest twój fundament. Mata do ćwiczeń sprawia, że Twoja powierzchnia treningowa o wiele wygodniejsze. Występują w różnych grubościach, w zależności od potrzeb.

2. Skakanka

Skakanka jest zawsze dobrą inwestycją, zwłaszcza jeśli chcesz dokładny trening cardio bez ciężkiego sprzętu, takiego jak bieżnia, rower treningowy czy stepper.

3. Zestaw hantli

Prosta para hantli jest bardzo przydatna, gdy wykonujesz ćwiczenia tonizujące oraz poprawiasz siłę i mobilność. Pomagają również w ćwiczeniach funkcjonalnych. Kup zestaw miękkich w dotyku dzwoneczków lub talerzy o różnych rozmiarach, ponieważ ważne jest, aby używać różnych ciężarów.

4. Kettlebells

Jeśli możesz, zainwestuj w kettlebell. To sprzęt, który możesz wykorzystać na wiele dynamicznych sposobów. Ponieważ możesz łączyć trening cardio i siłowy, zapewnia to lepszy trening niż same hantle.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | Jaki jest najlepszy czas na praktykę?

5. Piłka stabilizująca/piłka do ćwiczeń

Gigantyczna dmuchana piłka zajmuje dużo miejsca, ale jeśli planujesz uprawiać pilates lub jogę, jest to niezbędny przedmiot. Jeśli szukasz siły, jest to dobre narzędzie, które pomoże wzmocnić twój rdzeń.

6. Zespoły oporu

Te małe gumki mogą wyglądać nieszkodliwie, ale nie daj się zwieść. Są świetne nie tylko dla początkujących, których onieśmielają wolne ciężary, ale także dla doświadczonych króliczków na siłowni. Te skromne grupy naprawdę mogą sprawdzić siłę i stabilność mięśni; są również niedrogie i łatwe do przechowywania.

7. Wałek piankowy

Ten element wyposażenia może pomóż swojemu organizmowi uwalniając napięcie i zmniejszając ryzyko kontuzji. Pomaga również zmniejszyć sztywność i bolesność mięśni po wysiłku.

Bez sprzętu, bez zmartwień

Wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup sprzętu, ale łatwo jest obejść się bez prawdziwego hantla, worka z piaskiem lub piłki lekarskiej.

W domu znajduje się wiele przedmiotów, których możesz użyć podczas swojej podróży fitness, z których wiele można znaleźć w spiżarni.

Potentat fitness i przedsiębiorca Rushda Musaji, znany również jako Rushtush, On mówi że cardio powinno być podstawą twojej rutyny i że powinieneś mieć co najmniej trzy sesje pomiaru tętna co tydzień.

Dodaje, że nie potrzebujesz siłowni, aby twoje serce zaczęło bić szybciej, i że istnieją plany treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT), skoki narciarskie, spacery, jogging, bieganie i taniec.

Jeśli chodzi o trening siłowy, radzi, czego używać zamiast hantli, kettlebells czy ślizgaczy: odważnikami mogą być woda, mleko, butelki po środkach czystości (napełnione wodą), konserwy, woreczki z ryżem czy mąką. i talerze na ręczniki papierowe zamiast szybowców.

Leave a Comment