6 gadżetów, które poprawią Twoje treningi pływackie


0
Categories : Gadżety

Pływanie to świetny trening całego ciała, który angażuje każde włókno mięśniowe od rdzenia po kończyny. Trudno znaleźć inny sport, który angażuje całe ciało tak bardzo, jak pływanie. Jednocześnie pływanie jest znacznie łagodniejsze dla stawów niż bieganie czy jazda na rowerze.


Być może już to wiesz, jeśli pływasz od jakiegoś czasu. Ale możesz nie wiedzieć, że istnieją gadżety techniczne, które mogą przenieść Twój trening na wyższy poziom, niezależnie od Twoich umiejętności pływackich. Więc zanurzmy się, dobrze?


1. Monitory wydajności

INCUS<\/a>“”>

Migawka produktu INCUS Performance Tracker
Źródło obrazu: INCRUS

Monitorowanie i śledzenie wydajności basenu ma wiele zalet, dlatego nie brakuje wodoodpornych trackerów fitness od małych specjalistycznych firm, takich jak FINIS i Triton, po dużych graczy, takich jak Garmin i Apple.

Monitory wydajności mogą nie tylko pomóc w wyznaczaniu celów, ale także monitorować dane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz analizować swoje wyniki. Pomoże Ci osiągnąć swoje cele, porównać się z innymi i uzyskać rekomendacje, aby poprawić swoją szybkość, formę i poziom sprawności.

Na przykład, Tryton 2 firmy TritonWear, używane przez profesjonalnych pływaków, to urządzenie, które należy nosić pod czepkiem pływackim INCRUS przeznaczony do noszenia na plecach. Dane zebrane przez te urządzenia mogą dać ci wyobrażenie o wszystkim, w tym o przebytym dystansie, rozkładzie uderzeń i kształcie.

Oczywiście do śledzenia wskaźników pływania możesz używać Apple Watch Series 2 lub nowszego. Chociaż może być mniej hydrodynamiczny niż Triton 2 lub INUCS, możesz ustawić cele, w tym spalone kalorie, dystans lub czas, i zmierzyć liczbę okrążeń, które pokonasz na basenie. Korzyści z używania zegarka Apple Watch jest to, że otrzymujesz wszystkie inne funkcje związane ze smartwatchem.

2. Inteligentne okulary do pływania

Form<\/a>“”>

Migawka inteligentnych okularów pływackich Form
Źródło obrazu: Formularz

Dawno minęły czasy prostych gogli, które zapobiegały kontaktowi chlorowanej wody z gałkami ocznymi. Żyjemy teraz w epoce rzeczywistości rozszerzonej, a okulary pływackie ewoluowały, aby mieć wyświetlacz przezierny, który może wyświetlać statystyki w twoim polu widzenia, podczas gdy ty zachowujesz zdolność widzenia. Aktywności, które można wyświetlić, obejmują analizę pływania, dystans, prędkość, okrążenia, tętno i inne.

Na przykład, Inteligentne okulary do pływania FORMwydany w 2019 roku, umożliwia przeglądanie interwałów i czasu, który upłynął podczas treningu, eliminując konieczność zatrzymywania się i sprawdzania zegarka.

Ponieważ nie musisz nosić innego urządzenia, powiedzmy na nadgarstku, nie poświęcasz dynamiki płynów. Urządzenie ma fizyczne przyciski po jednej stronie, które umożliwiają przeglądanie wskaźników i menu bez zdejmowania okularów.

Na rynku dostępne są inne inteligentne okulary pływackie, takie jak Inteligentne okulary FINISktóre oferują wiele takich samych funkcji. Obie marki kosztują około 200 USD.

3. Wodoodporny inteligentny zegarek Garmin Swim 2

Garmin<\/a>“”>

Osoba korzystająca z zegarka Garmin Swim 2 w wodzie
Źródło obrazu: Garmin

Kilka firm, w tym Apple, Samsung i Fitbit, oferuje smartwatche i monitory fitness, z których mogą korzystać pływacy. Urządzenia te mają wiele takich samych funkcji jak inteligentne okulary, ale jak możesz sobie wyobrazić, potrafią o wiele więcej.

Na przykład smartwatch może śledzić tętno spoczynkowe, poziom stresu i sen, a także otrzymywać powiadomienia o wiadomościach tekstowych, alertach i e-mailach w basenie lub poza nim.

Niektóre z najlepszych smartwatchy zaprojektowanych specjalnie dla pływaków to Garmin pływanie 2. Pozwala śledzić treningi na basenie i wodach otwartych, a także zawiera wbudowany nadgarstkowy czujnik tętna, który działa pod wodą, ułatwiając śledzenie wysiłków związanych z pływaniem. Dodatkowe funkcje ćwiczeń obejmują liczniki czasu odpoczynku i funkcje dziennika ćwiczeń, które pomogą poprawić Twoją grę w pływaniu.

Garmin Swim 2 automatycznie śledzi, mierzy i analizuje dystans, tempo i liczbę ruchów. Obliczając te liczby, urządzenie generuje tak zwany wynik swolf, liczbę uzyskaną przez zsumowanie liczby ruchów wykonanych w basenie i czasu potrzebnego na przepłynięcie tej długości. Na przykład, jeśli wykonasz 10 ruchów, aby przepłynąć basen w 30 sekund, uzyskasz wynik 40 w skali swolfa.

4. Wodoodporne odtwarzacze MP3

Finis<\/a>“”>

Zdjęcie produktu Finis Duo
Źródło obrazu: Skończyć

Muzyka może mieć głęboki wpływ na umysł i ciało, a słuchanie muzyki w szybkim tempie podczas ćwiczeń może cię rozpraszać, czyniąc treningi mniej wymagającymi. Muzyka może również przyspieszyć tętno, czyniąc trening bardziej intensywnym. Uważamy więc, że wodoodporne odtwarzacze MP3 będą mile widzianym dodatkiem do Twojego programu pływania.

FINIS, firma produkująca wszystko, od płetw treningowych po inteligentne okulary, produkuje również wodoodporne odtwarzacze MP3. koniec dwa to podwodny odtwarzacz MP3 na przewodnictwo kostne z 4 GB pamięci flash i baterią o żywotności do 7 godzin.

Innym dobrym przykładem byłoby Sonar audio H2O Słuchawki na przewodnictwo kostne z wbudowanym odtwarzaczem MP3 dzięki pamięci wewnętrznej 8 GB. Te słuchawki są również wodoodporne zgodnie z normą IPX8 i działają poprzez przesyłanie fal dźwiękowych przez konstrukcję przewodnictwa kostnego na wolnym powietrzu i nie mieszczą się w uszach.

5. Wodoodporne słuchawki

H2O Audio<\/a>“”>

Zdjęcie przedstawiające słuchawki H2O Audio Sonar
Źródło obrazu: Dźwięk H2O

Wolisz słuchać muzyki na Spotify podczas pływania, zamiast pobierać pliki MP3 do dedykowanego odtwarzacza? Dobrze, słuchawki do pływania i wkładki douszne spraw aby było możliwe. Mogą przesyłać strumieniowo Twoje ulubione piosenki lub podcasty bezprzewodowo za pomocą wodoodpornego smartwatcha lub smartfona.

Istnieją różne rodzaje wodoodpornych słuchawek, od prostych wkładek dousznych po te, które można przymocować do gogli. Na przykład słuchawki JBL Reflect Aero łączą się z urządzeniem inteligentnym przez Bluetooth. IP68 odporny na kurz i wodęi może działać na głębokości do 1,5 metra.

6. Podwodny metronom

Finis<\/a>“”>

pływak w Finis Tempo Trainer Pro
Źródło obrazu: Skończyć

Metronomy podwodne to małe wodoodporne urządzenia, których możesz używać jako pływak, aby znaleźć i utrzymać idealne tempo podczas pływania w basenie. Urządzenia te mieszczą się pod czepkiem pływackim lub goglami i pomagają nadążyć, wysyłając sygnał dźwiękowy tempa.

Urządzenia takie jak FINIS Profesjonalny trener tempa pozwalają dostosować prędkość tempa o 1/100 sekundy i mogą być używane poza wodą, co oznacza, że ​​można ich używać do treningu przekrojowego na rowerze lub podczas biegania.

Najlepsze gadżety do pływania, które powinieneś wypróbować

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać lekcje pływania, oto jedne z najlepszych gadżetów, w które możesz zainwestować. Pieniądze.

Jeśli jednak nie masz pieniędzy na akcesoria do pływania, możesz również skorzystać z aplikacji mobilnych, aby poprawić swoje wrażenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *