11 najlepszych i najbardziej innowacyjnych nowych gadżetów i urządzeń w 2023 roku

Na rynku nieustannie pojawiają się nowe gadżety, gadżety i urządzenia, które obiecują ułatwić nam życie, uprzyjemnić je lub po prostu uwolnić od stresu. Producenci coraz częściej wykorzystują najnowocześniejsze trendy technologiczne, takie jak sztuczna inteligencja (AI) i Internet rzeczy (IoT), aby tworzyć gadżety, które są inteligentniejsze i łatwiejsze do zintegrowania z naszym życiem.

Podczas gdy wiele z nich może po prostu służyć jako rozproszenie uwagi, które szybko lądują w szufladzie lub szafie i rzadko wychodzą na światło dzienne, czasami pojawia się taka, która może pozytywnie wpłynąć na nasze życie.

Pomyślałem więc, że dobrym pomysłem byłoby przyjrzenie się niektórym z najbardziej przydatnych lub intrygujących gadżetów, które ostatnio pojawiły się na moim radarze, w tym kilku nadchodzących gadżetów, które powinny odcisnąć swoje piętno w nadchodzącym roku. Niektóre z nich mogą być zabawnymi zabawkami, niektóre mogą być naprawdę przydatne, a niektóre mogą nawet uratować ci życie!

Meta Quest 3 i Meta Quest Pro

Meta odniosła sukces dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości (VR) Quest 2, co pozwoliło jej wprowadzić prawie 15 milionów z nas do swojej wersji wirtualnej rzeczywistości. metawszechświat. Oczywiście zawsze wiedzieliśmy, że to dopiero początek i wkrótce będziemy świadkami wprowadzenia dwóch nowych zestawów słuchawkowych, które zapewnią jeszcze bardziej wciągające i interaktywne wrażenia wirtualne.

Meta Quest 3 będzie kolejną iteracją obecnej linii zestawów słuchawkowych zorientowanych na konsumentów i prawdopodobnie będzie oferowany w subsydiowanej cenie, aby przyciągnąć więcej użytkowników do ekosystemu. Oczekuje się, że zestaw słuchawkowy będzie ewolucją, a nie rewolucją obecnego Questa, pozbawionym technologii, takich jak śledzenie wzroku, które mają być obecne w następnej generacji zestawów słuchawkowych z wyższej półki. Quest Proz drugiej strony jest skierowany do produktywnego wykorzystania przez profesjonalistów, którzy chcą uczestniczyć w tworzeniu wirtualnych światów, które będą tworzyły metaverse.

Apple Watch Ultra

Apple produkuje smartwatche konsumenckie już od kilku lat, ale pod koniec 2022 roku wprowadzono nowy model, aby konkurować z wysokiej klasy sportowymi i luksusowymi modelami wprowadzonymi niedawno przez konkurentów, takich jak Garmin i Tag Heuer. Apple Watch Ultra są zamknięte w tytanowej obudowie, dzięki czemu są bardziej odporne na zużycie i trwałe niż jakikolwiek poprzedni Apple Watch. Ma też jaśniejszy, odporny na zarysowania ekran, potężny zastrzeżony procesor S8 i baterię, która wytrzymuje prawie dwa razy dłużej między ładowaniami. Nowe czujniki obejmują głębokościomierz i czujniki temperatury wody przeznaczone dla nurków.

Withings U-skan

Czy wiesz, że Twój mocz zawiera ponad 3000 metabolitów, które można wykorzystać do stworzenia szczegółowego obrazu naszego zdrowia, wczesnego ostrzegania o szeregu chorób oraz udzielania porad dotyczących diety i ćwiczeń? Producent inteligentnych urządzeń Withings wie, więc stworzył U-skan. Urządzenie jest reklamowane jako „pierwsze domowe laboratorium moczu bez użycia rąk” i stoi w toalecie, gotowe do pobierania próbek za każdym razem, gdy jest używane. Opcjonalna kaseta Professional zapewnia zaawansowane gromadzenie i analizę danych, które mogą być wykorzystywane przez lekarzy do długoterminowego monitorowania codziennych zmian w stanie zdrowia pacjentów, a także do gromadzenia danych do badań klinicznych.

Defibrylator domowy Lifeaz

Chociaż to miłe, że urządzenia takie jak Apple i Pixel Watches zaczynają zawierać czujniki do warunków takich jak migotanie przedsionków, które mogą być predyktorem problemów z sercem, niewiele mogą jeszcze z tym zrobić. Dlatego dobrze jest widzieć, jak inni producenci pracują nad urządzeniami, które można wykorzystać w nagłych przypadkach medycznych. Defibrylator domowy Lifeaz to pierwszy na świecie defibrylator przeznaczony do przechowywania w domach prywatnych, który został zaprezentowany na tegorocznych targach CES. Zasadniczo pozwala nam umieścić moc wyciągnięcia kogoś z tego, co w przeciwnym razie byłoby śmiertelnym zatrzymaniem akcji serca, w naszych własnych domach. Chociaż wciąż czeka na zatwierdzenie przez FDA w USA, podobno został już zainstalowany w ponad 100 000 europejskich domów, w których uratował 17 istnień ludzkich.

Zawsze w domu Ring Drone Camera

Najnowszym dodatkiem do zestawu inteligentnych urządzeń zabezpieczających do domu firmy Ring jest samodzielny dron przeznaczony do patrolowania Twojej nieruchomości, który pozwala mieć oko na miejsca, których nie mogą zapewnić stałe kamery bezpieczeństwa. Kamera do drona Always Home, po raz pierwszy zaprezentowana w 2020 roku, została wreszcie pokazana w formie prototypu na tegorocznych targach CES. Chociaż nadal nie ma szczegółowych informacji na temat tego, kiedy będzie dostępny, raporty sugerują, że będzie kosztować około 250 USD, co wydaje się całkiem przystępne jak na tak zaawansowane technologicznie urządzenie zabezpieczające dom. Oprócz tego, że jest potencjalnym ostrzeżeniem przed intruzami, może to być również przydatne dla zapominalskich właścicieli domów, którzy chcą sprawdzić, czy zostawili włączony piec lub otwarte okna.

Maska Airxom

Jest to „inteligentna maska”, która została po raz pierwszy wprowadzona kilka lat temu, kiedy nastąpił gwałtowny wzrost innowacji technologicznych, aby sprostać wyzwaniom związanym z globalną pandemią Covid-19. Po kilku iteracjach Maska Airxom obecnie sprzedawane jako zapewniające ochronę przed wirusami, bakteriami i zanieczyszczeniami powietrza za pomocą filtrów z politereftalanu etylenu, które wychwytują cząsteczki wewnątrz tekstyliów siatkowych, dezaktywując je i czyniąc je obojętnymi na miedziane środki antyseptyczne i antybiotyki, a także na światło ultrafioletowe. wiązki są rzutowane na fotokatalityczną powierzchnię srebra. Proces ten neutralizuje zagrożenia stwarzane przez zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne, które przechodzą przez maskę.

Szczoteczka soniczna

Wszyscy wiedzą, że na mycie zębów powinniśmy poświęcić dwie minuty, prawda? Cóż, nie więcej! Szczoteczka soniczna reklamowana jako pierwsza na świecie w pełni zautomatyzowana szczoteczka do zębów, co oznacza, że ​​nie musisz nawet przesuwać jej po ustach, aby uzyskać idealne czyszczenie. Ponieważ jednocześnie czyści każdy ząb w jamie ustnej, producenci twierdzą, że może skrócić czas mycia zębów z dwóch minut do 30 sekund! Oznacza to, że możemy cieszyć się cenną minutą i 30 sekundami snu w łóżku zarówno rano, jak i wieczorem. SonicBrush to kolejny innowacyjny gadżet, który po raz pierwszy został zaprezentowany na tegorocznych targach CES.

DJI Open

Wielu z nas odkryło zabawę, a także niesamowite możliwości fotografowania i filmowania, jakie drony oferowały w ostatnich latach. Najnowsza oferta lidera dronów konsumenckich, DJI, jest przeznaczona dla tych, którzy chcą doświadczyć dreszczyku emocji związanego z lotem z perspektywy pierwszej osoby. DJI Outdoor został zaprojektowany, aby zapewnić w pełni wciągające wrażenia z lotu dzięki zestawowi słuchawkowemu o szerokim polu widzenia, który naprawdę przekazuje uczucie szybkiego lotu z unoszącego się w powietrzu drona do użytkownika na ziemi. Kontroler ruchu naśladuje dotyk joysticka, zapewniając intuicyjne sterowanie ręczne, a wytrzymała konstrukcja pomaga zminimalizować uszkodzenia, jeśli przypadkowo rozbijesz drona.

GoCycle G4

Rowery elektryczne zapewniają wygodny i przyjazny dla środowiska sposób poruszania się po mieście, ale do tej pory często cierpiały na brak mobilności. G4 od GoCycle, jest jednak jednym z pierwszych w nowej fali w pełni składanych rowerów elektrycznych, które można przekształcić w łatwiejszą w obsłudze formę, którą łatwo zabrać do transportu publicznego, a nawet spakować do samochodu na wakacje lub długie wycieczki. G4 nie jest tani, ale ponieważ ma moc, mobilność i wydajność, których potrzebujesz, aby być podstawowym środkiem transportu (szczególnie dla tych, którzy mieszkają na obszarach miejskich), może to być opłacalna inwestycja.

Słuchawki do tłumaczenia Timekettle

Timekettle stworzyło, jak mówi, najpotężniejszą i najbardziej zaawansowaną linię słuchawek tłumaczących sztuczną inteligencję w czasie rzeczywistym na świecie. Oferując szereg modeli przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych, ogólnych i podróżujących, WT2, M3 i WT2 Plus Słuchawki pozwalają tłumaczyć w różnych sytuacjach, od spotkań biznesowych, krótkich rozmów w podróży po rozmowy telefoniczne. Oznacza to, że możesz mówić naturalnie, a słuchawki po prostu tłumaczą, kiedy mówisz. Modele z wyższej półki pozwalają nawet sześciu osobom rozmawiać jednocześnie w 40 różnych językach, od arabskiego po wietnamski.

Inteligentny mikser GE Profile

Asystent w kuchni w stylu high-tech, inteligentny mikser GE automatycznie odważa odpowiednią ilość składników dzięki wbudowanej wadze i prowadzi użytkowników przez przepisy z instrukcjami krok po kroku. Czujniki wykrywają teksturę i konsystencję mieszanek, dzięki czemu urządzenie może w czasie rzeczywistym podawać zalecenia dotyczące przekąsek i posiłków. Integruje się również z urządzeniami Google i Amazon Echo, co oznacza, że ​​można nim w pełni sterować głosowo.

Aby być na bieżąco z najnowszymi trendami w biznesie i technologii, koniecznie zasubskrybuj mój biuletynchodź za mną Świergot, Linkedinoraz Youtubei zobacz moje książkiTrendy techniczne w praktyce‘ oraz ‘Trendy biznesowe w praktycektóra zdobyła nagrodę Business Book of the Year 2022.

Leave a Comment