100 miliardów dolarów przekazów NRI w 2022 roku: Nirmala Sitharaman

100 miliardów dolarów przekazów NRI w 2022 roku: Nirmala Sitharaman

Nirmala Sitharaman zachęcał również NRI do używania produktów wyprodukowanych w Indiach. (Plik)

Nowe Delhi:

Podkreślając wkład Indian niebędących rezydentami, minister finansów Unii Nirmala Sitharaman powiedział we wtorek, że przekazy pieniężne wysyłane do kraju przez Indian z zagranicy wyniosły około 100 miliardów dolarów w 2022 roku, co oznacza wzrost o 12 procent w ciągu jednego roku.

Przemawiając na sesji podczas konwencji Pravasi Bharatiya Divas (PBD) w Indore City, Madhya Pradesh, nazwała NRI „prawdziwymi ambasadorami Indii” i zachęciła ich do maksymalnego wykorzystania towarów i usług wyprodukowanych w Indiach, tak aby indywidualna marka mogła promować na całym świecie.

Sitharaman powiedział również, że po polityce „Chiny plus jeden”, świat mówi teraz o polityce „Unia Europejska (UE) plus jeden”.

Powiedziała, że ​​rząd zdecydowanie przedstawia Indie międzynarodowym firmom jako kraj, w którym mogą otwierać swoje fabryki niezależnie od Chin i UE.

Sitharaman powiedział, że indyjska diaspora musi również współpracować z małymi i dużymi firmami w kraju, aby umiejętności przedsiębiorcze NRI mogły być wykorzystywane przez następne 25 lat podczas „Amrit Kaala” niepodległości.

„Przyznaję, że przekazy pieniężne napływające z zagranicy od migrantów z Indii wyniosą około 100 miliardów dolarów w 2022 roku. To jedne z najwyższych przekazów – powiedział minister finansów.

Według niej to o 12% więcej niż w 2021 roku.

„W ciągu roku, który był po pandemii, ludzie myśleli, że indyjscy pracownicy już nie wrócą za granicę, oni nie tylko wrócili, ale też zostawili więcej do bardzo pożytecznej pracy, a liczba przekazów wzrosła o 12 proc. w ciągu jednego roku” – powiedziała. powiedział.

Odnosząc się do dominacji indyjskich specjalistów w dziedzinie technologii informatycznych, technologii cyfrowej, samochodów, projektowania półprzewodników, produkcji farmaceutycznej i innych dziedzin, powiedziała, że ​​kraj ten staje się globalnym centrum wiedzy i postępu.

„W Amrit Kaal of Independence ambitne Indie skupią się na czterech I, które obejmują infrastrukturę, inwestycje, innowacje i integrację” – powiedziała.

(Z wyjątkiem tytułu, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego).

Polecane wideo dnia

PM Modi określa głównego gracza w Indiach: prezydenta Gujany

Leave a Comment