10 zabójczych gadżetów, które wypadły w 2010 roku

Rok 2023 obiecuje kilka niesamowitych nowych technologii. Niezależnie od tego, czy chodzi o proste ulepszenia gadżetów z przeszłości, czy bardziej niekonwencjonalne nowe technologie, takie jak składane telefony, każdy rok to oszałamiająca lawina pomysłów. Jednak nie każdy pomysł jest udany. Większość firm upada w momencie wydania.


Podczas gdy większość tych flopów nie przyciąga uwagi, niektóre są tak głośne, że nawet wypowiedzenie nazwy pozostawia słuchacza z poczuciem porażki. W 2010 roku o tych gadżetach mówiło się w mieście. Teraz są tylko kolejnym popiołem na pustyni innowacji.

WIDEO DNIA

Samsunga Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7 eksplodował

Zaczynając od szumu, Galaxy Note 7 nie popadł w złą reputację w ciągu pierwszych kilku dni od premiery. To była tylko ostatnia pozycja w kolejce, której ludzie już zaufali. Wyobraźcie sobie szok, kiedy zaczęły palić i momentami wyskakiwały ludziom z kieszeni. Prawdziwa porażka Samsunga.

POŁĄCZONY: 10 innowacyjnych technologii gier, które zawiodły

Szacuje się, że Samsung stracił 5 miliardów dolarów przychodów z powodu całej klęski. Ostatecznie Samsung stwierdził, że baterie zostały źle wdrożone przez dwóch różnych producentów. W rzeczywistości obudowa była zbyt mała dla elektrod, więc jedynym sposobem na ucieczkę energii było wyjście na zewnątrz. Trochę czasu zajęło Samsungowi odzyskanie zaufania klientów.

Kinect

Xbox 360 Kinect

Kinect to smutny przykład tego, jak marketing zdradza prawdziwe możliwości urządzenia. Sam Kinect był naprawdę imponującym narzędziem do przechwytywania ruchu i do dziś jest używany w kreatywnych projektach. Kinect miał nawet kilka dobrych gier, z których wielu było kochanych przez rodziny. Niestety sprzedawał się wyjątkowo słabo.

Narzucanie graczom Kinecta nigdy nie skończy się dobrze, ponieważ nie każdy gracz chce korzystać z funkcji Kinecta. Nie pomogło to, jak leniwe było wiele ofert gier Kinect. Oznaczało to, że na półkach pozostało wiele Xbox One. Większość, w tym Microsoft, winiła za to Kinect. Został wycofany, a gry ruchowe nigdy nie stały się tak popularne, jak mogły.

telewizor 3D

Mężczyzna ogląda telewizję 3D

Kiedy Awatara przeszedł do historii kasowej, stając się najbardziej dochodowym filmem wszechczasów, jako powód podano 3D. Firmy zaczęły więc pompować telewizory 3D do każdego sklepu. Chociaż początkowy szum był duży, ludzie szybko zdali sobie sprawę, że 3D traci swój blask w domu. Dość szybko telewizory 3D stały się podgrzewaczami półek.

Istnieje wiele przyczyn niepowodzenia telewizji 3D. Być może największym z nich jest to, jak frustrująca jest telewizja 3D w porównaniu z kinem. Samo 3D nie było tym, co stworzyło Awatara tak wspaniale. Równie dużą rolę w zanurzeniu widzów w tamtym świecie odegrał gigantyczny ekran i masywne głośniki. Ponadto większość filmów nie była tworzona z myślą o 3D, co oznaczało, że bardzo niewiele filmów wyglądało tak dobrze, jak Awatara w domowych telewizorach.

Zakrzywione telewizory

Zakrzywiony telewizor z fajerwerkami

Immersja podczas oglądania filmów to ważna rzecz. Ludzie lubią „żyć” w światach uchwyconych na ekranie. 3D było jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu. Kolejnym, który stał się popularny, były zakrzywione telewizory. Mniej więcej w tym czasie IMAX zaczął ekscytować kinowy świat. Również dzięki Awatara. I znowu ta funkcja została zaimplementowana w telewizorach.

POŁĄCZONY: 10 najlepszych postaci z uniwersum awatarów Jamesa Camerona

Podobnie jak w przypadku technologii 3D, ten trend jest od jakiegoś czasu bardzo popularny. Niestety, niewielka krzywa nie będzie bardziej ekscytująca niż zwykły telewizor. Zakrzywiony telewizor sprawiał przyjemność tylko samotnemu widzowi. Wszyscy inni byli zmuszeni spojrzeć na to z niewygodnej perspektywy. Zakrzywione telewizory zostały szybko wycofane. Teraz jednak zakrzywione monitory znalazły swoją niszę. Głównie dlatego, że udaje mu się przekazać atmosferę „IMAX”, będąc dwie stopy od twarzy widza.

Telefon Windows

Aplikacja Intel Unison na laptopie z systemem Windows i smartfonie z systemem Android

Windows ma tendencję do robienia różnych rzeczy przed wszystkimi, ale źle. Tak stało się z Windows Phone, linią, którą Microsoft wycofał w zeszłym roku. Sam w sobie był wpływowy, zmuszając konkurentów do dotrzymywania kroku jego innowacjom w zakresie projektowania i oprogramowania.

Niestety, system Windows wolno się dostosowywał, gdy system Android zaczął go wyprzedzać. Stopniowo budżetowe telefony wyprzedziły je pod względem funkcji. Nie wspominając już o całkowitym braku wsparcia operatorskiego i reklamowego. Dodajmy do tego ich zamkniętą przestrzeń programistyczną, która odpycha utalentowanych twórców aplikacji, a Windows Phone umarł powolną, ale nieuchronną śmiercią w głównym nurcie.

Maszyna parowa

Silnik parowy na innych skrzyniach

Pokłady Steam szaleją obecnie wśród fanów i nie wygląda na to, aby miały zniknąć w najbliższym czasie. Maszyna, która może odtwarzać cztery dekady gier na urządzeniu przenośnym, nie jest śmieszna. Jednak niektórzy ludzie mogą zapomnieć, że nie był to pierwszy wypad Valve na rynek sprzętu: Steam Machine.

Nie była to jednak konsola. Był to w zasadzie gotowy komputer do gier ze średniej półki, ale bez zalet zwykłego komputera. Głównie dlatego, że działał na rozwidleniu Linuksa o nazwie SteamOS. Niestety, większość najlepszych gier Steam zostały stworzone do pracy w systemie Windows, więc ogromna część biblioteki Steam została przeniesiona na Steam Machine. Niesławny kontroler polaryzacyjny nie pomógł. W rezultacie Maszyna parowa wyparowała w 2018 roku.

Telefon strażacki Amazon

Amazon Fire Phone z Jeffem Bezosem

Amazon Fire Phone był doskonałym przykładem tego, że nieskończone pieniądze nie gwarantują sukcesu. Przynajmniej nie wtedy, gdy te pieniądze są tak źle delegowane. Amazon Fire Phone oferuje innowacyjne funkcje, które koncentrują się głównie na skłonieniu użytkowników do wydawania większych pieniędzy. W szczególności wydawaj więcej pieniędzy na Amazon.

POŁĄCZONY: 8 oryginalnych programów Amazon, które były krytykowane, ale są popularne

Ponadto telefon był pełen błędów, obfitował w ograniczone funkcje i bezsensowne trendy, takie jak „wyświetlacze 3D”. Został przeprojektowany w określonym celu (marketing Amazon) i odbyło się to kosztem tego, że nie jest dobrym telefonem. Tym samym Amazon Fire Phone został wymazany z pamięci użytkowników smartfonów.

okulary Google

okulary Google

Google Glass to jeden z tych gadżetów, który wygląda jak przyszłość. Inteligentne urządzenie, które zapewni użytkownikowi aktualizacje w czasie rzeczywistym, takie jak pogoda i wiadomości. Ponadto przeanalizuje obiekty i poda więcej informacji na ich temat. Niestety, ktoś inny już to wszystko zrobił: smartfon.

Okulary Google były wówczas uważane za modny symbol statusu, ale są zbyt niszowe. Przy cenie detalicznej 1500 USD (którą obecnie można kupić około 15 budżetowych smartfonów), Google Glass nie miało wystarczającej liczby funkcji ani „osobowości”, aby dotrzeć na jakikolwiek rynek. Google po prostu nie było w stanie przewidzieć wad Google Glass.

PS Vita

PS Vita

PS Vita był kolejnym krokiem Sony w ich niezwykle udanej linii telefonów komórkowych. PSP było kiedyś synonimem gier mobilnych, podobnie jak nowoczesna konsola Nintendo DS. Nintendo podążyło za swoim DS z szanowanym 3DS. Wręcz przeciwnie, Sony wypuściło PSVita na śmierć. Należy zauważyć, że samo urządzenie tak naprawdę nie jest winne.

Zrobił wszystko, co reklamował i więcej. Był w stanie uruchomić niesamowite gry PS3, zapewniając graczom gry o jakości konsoli na długo przed Switchem dekadę później. Niestety brak wsparcia firm trzecich, mała biblioteka gier i drogie komponenty sprawiły, że PS Vita była nieopłacalna w oczach graczy na całym świecie.

Ouya

Konsola Ouya

Przed wydaniem Ouya była jedną z najbardziej nagłośnionych nowych konsol. Rozliczając się jako punkt kompleksowej obsługi dla niezależnych programistów, którzy mogą tworzyć swoje gry na scentralizowanej konsoli, większość ludzi przynajmniej spodziewała się, że spełni tę rolę. Jak pokazuje historia, nawet to mu się nie udało. Uya została zbudowana na fundamencie kompletnych kłamstw.

Na każdym kroku Ouya majstrował. Nie miał żadnej z głośnych gier, które miał podczas swojej kampanii marketingowej, takich jak moje rzemiosło. Dostawa konsol była w kompletnym nieładzie, niektóre nigdy jej nie otrzymały. Jego sprzęt był podatny na awarie, a oprogramowanie cierpiało na straszne opóźnienia wejściowe. Ostatnim śmiertelnym ciosem było ogłoszenie, że funkcja „wypróbuj gry za darmo” jest tymczasowa. Wszystko to sprawiło, że Ouya podążył ścieżką dodo, choć ze znacznie mniejszym wpływem historycznym.

NASTĘPNY: 10 najgorszych konsol do gier, jakie kiedykolwiek powstały

Leave a Comment