10 gadżetów, na punkcie których miał obsesję każdy dzieciak z lat 90

Millenialsi z sentymentem wspominają zabawki i gadżety z młodości, a niektórzy nawet kupują nostalgiczne przedmioty z lat 90., aby znów cieszyć się częścią dzieciństwa. Trudno ich za to winić. Lata 90. to wspaniały czas na dzieciństwo.


Od boomu technologicznego dekady po prostsze, ale nadal zabawne gadżety dostępne w tym okresie, lata 90. oferowały różnorodne i intrygujące produkty dla dzieci, które nawet dzisiaj wydają się prawie niezrównane.

WIDEO DNIA

tancerze nieba
tancerze nieba

Najważniejsze wydarzenie zabawkowej sceny lat 90., tancerze nieba były na wielu listach bożonarodzeniowych od czasu ich wydania w 1994 roku. Podniebni tancerze pracowali, przeciągając sznurek nad swoją podstawą, a następnie marionetka wznosiła się w powietrze, obracając skrzydłami jak śmigłem. Chociaż te zabawki zyskały rozgłos jako niebezpieczne (lalki potrafiły latać i uderzać ludzi w twarz), popularność tych dziwacznych latających lalek pozostała wysoka dzięki animowanemu pokazowi opartemu na lalkach, który pojawił się w 1996 roku. cytowana drag queen Trixie Mattel wyznał swoją miłość do tej zabawki z lat 90., która została wycofana w 2000 r., ale została niedawno przywrócona przez Kmart w 2022 r.

Super SzymonSuper Szymon

Ulepszona wersja megahitu „Simon” z lat 80., Super Simon zawierała więcej kolorowych paneli niż jej poprzednik i zróżnicowane poziomy umiejętności. Ludzie mogli grać sami lub z maksymalnie trzema innymi osobami.

POŁĄCZONY: 10 najlepszych gier karcianych dla nastolatków (aktualizacja 2023)

Aby zagrać w Super Simona, użytkownicy musieli powtórzyć kolejność przycisków określoną przez urządzenie w rundzie. W miarę postępów gracza gra stawała się coraz trudniejsza. Wciągająca gra, dzieci z lat 90. również nieumyślnie pomogły wzmocnić swoją pamięć, grając w wiele rund tej gry logicznej.

Pu ChiPu Chi

Pu-Chi, wydany w 2000 roku, był psem-robotem z oczami, które zmieniły kolor na czerwony, aby pokazać emocje. Czerwone oczy sprawiają, że te futurystyczne zabawki wyglądają bardziej przerażająco, niż były w rzeczywistości. Zabawki Poo-Chi były w rzeczywistości niezwykle popularne i nadal są uwielbiane i pamiętane przez nostalgiczne dzieci z 2000 roku. Mini wersje były Zabawka Happy Meal McDonald’s u szczytu popularności Pu-Chi. Pu-Chi mógł również hałasować i był dostępny w różnych kolorach.

chrzanić to

chrzanić to

Bop Można w to grać godzinami. Ta gra dźwiękowa będzie wydawać polecenia graczom przez głośnik na zabawce, który następnie będzie musiał nacisnąć odpowiedni element sterujący.

POŁĄCZONY: 10 gadżetów z lat 90., które powinny być bardziej popularne niż były

Bop Można grać w pojedynkę lub w zespole. Gra była również interesująca z taktycznego punktu widzenia, ponieważ polegała na naciskaniu przycisków, pociąganiu za uchwyty, kręceniu korbami, obracaniu kół i przełączaniu przełączników. Gra stawała się coraz trudniejsza, gdy gracz przechodził przez każdy poziom.

FurbyFurby

Jest mało prawdopodobne, że urocza, przerażająca kombinacja Furby była wszędzie w latach 90. Jak stworzenia w latach 80 film o jajkach wielkanocnych gremliny, Furby były puszyste i mówiły własnym językiem Furby. Ponadto dzieci uwielbiały Furbie, ponieważ wchodziły w interakcje z ludźmi i rzeczami, jakby były żywe. Dzieci mogą nawet próbować uczyć Furbies, jak robić różne rzeczy. Zauważono, że Furby był pierwszą udaną próbą wyprodukowania i sprzedaży robota skierowanego na rynek krajowy.

Playstation Sony

Playstation Sony

Pomimo ostrej konkurencji ze strony innych hipopotamów lat 90., konsoli Nintendo 64, a także Sega Saturn, PlayStation odniosło niesamowity sukces. Pomogło mu to, że miał niesamowite gry, takie jak zapomniana gra wyścigowa, Wielkie zwiedzaniea gra zamieniła się w franczyzę filmową, Resident Evil. Oprócz obszernej biblioteki gier i popularnych franczyz do wyboru, PlayStation sprzedawano po niższej cenie niż inne systemy do gier. Ponadto PlayStation miało wyjątkową grafikę.

Tamagotchi

Tamagotchi

Wspomniany ostatnio w jednym z najlepsze kreskówki 2022 roku, rumieńceTamagotchi były nieliczne i wymagały karmienia i opieki jak prawdziwe zwierzęta domowe. W rezultacie dzieci nie mogły się nimi nacieszyć. To była świetna zabawa mieć zwierzaka, ale bez konieczności sprzątania po prawdziwym. Dzieci nawiązały silną więź ze swoim zwierzakiem Tamagotchi i są uzależnione od tych pikselowych stworzeń. Ponadto Tamagotchi dał dzieciom dobrą lekcję odpowiedzialności.

Kolorowy Game Boy

Kolorowy Game Boy

Game Boy Color był ulepszeniem cieszącego się już dużym uznaniem systemu do gier Game Boy. Przenośny jak oryginał i kompatybilny z dużą i wysokiej jakości biblioteką gier, Game Boy Color oferuje również lepszą przejrzystość wyświetlacza. Nawet przy bezpośrednim oświetleniu, które jest uważane za ostre, ekran będzie wyraźny i nie będzie rozmycia ruchu. Podobnie Game Boy Color miał również ulepszone specyfikacje.

Nintendo 64Nintendo 64

Nintendo 64 wywołało poruszenie wśród konsumentów, stając się główną konsolą do gier wideo lat 90. Gry Nintendo 64 są również często wymieniane jako jedne z najlepszych, w tym Super Mario 64 oraz The Legend of Zelda: Ocarina Czasu.

POŁĄCZONY:10 gier wideo z najlepszymi zwrotami akcji według Reddit

Ponadto Nintendo 64 było pionierem w grafice 3D, będąc jedną z pierwszych konsol, które to zrobiły. Dzieci miały do ​​wyboru skarbnicę najlepszych gier Super Mario franczyzy lub strzelanki złotooki 007 co było ważne dla rozwoju strzelanki pierwszoosobowej.

Discman Sony

Discman Sony

Dzięki przenośnym odtwarzaczom CD słuchacze nadal mogą zabrać ze sobą swoje ulubione utwory, ale jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Sony Discman był jedną z ulubionych marek przenośnych odtwarzaczy CD, idealnych do odtwarzania TLC, Pearl Jam czy Metalliki wśród innych zespołów muzycznych, które dominowały w latach 90-tych. Muzyka jest zawsze aktualna dla dzieci i nastolatków, więc Sony Discman jest niezbędny dla młodzieży lat 90. Dzięki swojej mobilności muzyka mogła towarzyszyć dzieciom dokądkolwiek się udały, dekadę przed iPodem.

NASTĘPNY: 10 gadżetów z lat 90., z których możesz korzystać do dziś

Leave a Comment